Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Prof. Dr. Oral Erdoğan Ünye’de Türkiye Ekonomisini Değerlendirdi

Prof. Dr. Oral Erdoğan Ünye’de Türkiye Ekonomisini Değerlendirdi
31 Temmuz 2018 - 18:49

Ordu Ünivesitesi Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde bugün seminer düzenlendi.

İstanbul Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan’ın konuşmacı olarak katıldığı seminerde, Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim görevlileri, sermaye piyasası ve Türkiye ekonomisi hakkında bilgilendirildi.

Piri Reis Ünversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan konuşmasında “Krediyi bankalardan alıyorsunuz, çek veya alacak senetlerini ise faktorink firmaları nakde çeviriyor. Bunları bankalar gerçekleştiriyor. Bankalar sermaye piyasasını da yönetiyor. Bankaların çoğunlukla sigorta şirketleri var. Türkiye’de bireysel emeklilik sistemi oluşturuldu. Paraları bankaların bireysel emeklilik şirketleri topluyor.

Türkiye ekonomisinin ana sorunu dışa bağımlı olması. Çok fazla  cari açık vererek büyümeye çalışan bir ülke modelimiz var. Sürekli kriz tehlikesi yaşıyoruz. Çok çalışmak, herkesin birbirine saygılı olması ve ekonominin istişareye dayalı gitmesi gerekiyor. Çok ciddi bir sorun var, istişare ve kibir. İstişareye azami önem, kibirden azami kaçınma. Bunlar gerçekleşirse başarı çok uzakta değildir.” dedi.

 

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-