Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

DEVLETİ GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ

DEVLETİ GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ
26 Şubat 2021 - 1:56

Ünye Belediyesi’nin yapmış olduğu çevre çalışması kamuoyunda infial yaratırken kafalarda soru işaretleri bıraktı.

TOPLUMUN DİNAMİKLERİ İLE OYNANDI

Geçtiğimiz hafta sonu Ünye Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğünün otogar mevkiinde gerçekleştirmiş olduğu yeşil alan düzenlemesi PKK Terör Örgütü’nün bayrağına benzetildiği için kamuoyunda sert tepkilere neden oldu.

Tepkilere uzun süre kulak tıkayan Ünye Belediyesi,gelen sert tepkiler üzerine figürü kaldırmak zorunda kaldı.

Ünye Belediyesinin sosyal medya hesabından yaptığı açıklama kamuoyunu tatmin etmedi.

GARA ACIMIZ TAZE İKEN BU YAPILAN PROVAKATÜRLÜKTÜR.

Özellikle Ülke olarak GARA açımız soğumadan, adeta Türk milletinin yarasını deşer gibi alay edercesine, milli hassasiyetin en yüksek olduğu bir dönemde bu uygulamayı kim yaparsa hesabını vermelidir’diyen vatandaşlar yetkilileri göreve çağırdı.

Bu vahim olayın ardından kamuoyuna bir destekte Dernek Başkanı Çakır’dan geldi.

DERHAL İSTİFA EDİN

Karadeniz Radyo ve Televizyon Dernek Başkanı Cihan Çakır;

”Ünye belediyesi bizim kırmızı çizgilerimizden olan PKK terör örgütünün renklerini ve çizgilerini bilemeyecek kadar cahil bir yönetimi olduğunu sanmıyorum.Ama gelin görüm ki yapılan çevre uygulaması figürü için gerek şekli, gerekse renkleri PKK’yı anımsatmıyor diye savunma yapan kim varsa derhal istifa etsin derim.

AKRABA DEĞİL VATAN ÖNEMLİDİR

Lakin bu olayda sorumlu park bahçelerin başındaki başkan yardımcısı Ahmet Şahin iken, liyakat ve ehliyet prensiplerinin üzerini çizerek başkan yardımcılığı koltuğunu akrabasına teslim eden Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı asıl sorgulanması gereken kişidir.

BU KADAR TESADÜF OLAMAZ

Ve en önemlisi de 2 yıllık görevi sürecinde halkı sokağa dökmekten ve Tayyip Erdoğan’ın mirasını bitirmekten başka bir şey yapmayan bir belediye başkanının ,’birden bire toplumda infial yaratacak şekli ve rengi hemde oto GARA dikmesi bana manidar gelmiştir. Ayrıyeten ”GARA operasyonu ve Oto Gara” çağrışımına dikkatinizi çekmek istiyorum. Bunlar TESADÜF müdür?

Ve diğer üzerinde durulması gereken konu ise , PKK’yı anımsatan figürün yapılmasından birkaç gün önce GARA operasyonda 13 tane vatan evladımızın şehit düşmesidir. Bu olayın üzerinden henüz 3-4 gün geçmişken bu şekli ve rengi oto GARA nasıl ve hangi amaçla dikersiniz?.

Bu renkleri ve şekli koyduğunda da yanlış anlaşılır diye nasıl düşünemezsiniz? diye adama sorarlar ve buda mı TESADÜF DERLER.

BAKAN GARA GARA DERKEN,OTO GARA GİT PKK’YI ANIMSATAN FİGÜRÜMÜ KOYUN DEDİ

Sayın Hüseyin Tavlı ‘ya buradan sesleniyorum.

Burada Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu mecliste seslendi “GARA nın intikamı alınacak” dedi. Bakanımız Ulusa seslenirken GARA GARA derken sana Ünye OtoGAR’ına git böyle bir şey yap mı dedi?

BU İŞİN HATA OLDUĞUNU KABUL ETMİYORUM

Bizim Türk Bayrağımızdan daha güzel bir şey mi var? Bu şekli yapacağınıza Türk Bayrağımızı yapabilirdiniz. Ben bu yaptığınız işi bir Türk vatandaşı olarak hata olarak kabul etmiyorum.

Bu işin her ne kadar art niyet ile yapılmadığını açıkladıysanız da, 13 şehidin arkasından böyle bir şey yapılması kafalarda soru işaretleri bırakmaktadır.

BU VATANLA BİR ALIP VEREMEDİĞİNİZ Mİ VAR?

Gara operasyonundan sonra bu yapılanlar toplumu tetiklemektir.

Bu ülkenin bütünlüğü ile bir rahatsızlığınız varsa söyleyin bizde ona göre hareket edelim.

Sayın Hüseyin Tavlı bu işte hala niyetimiz kötü değildi diyorsan eğer, beni ve benim gibi düşünen binlerce kişi ikna etmen için,

OTO GARA koyduğunun şekil ve renkte , rozet ya da şal takın ve meydana çıkın görelim bakalım.

BU OLAY DİĞER BELEDİYELER İÇİN FIRSAT DOĞURMUŞTUR.

Ve en vahim olaylardan biride;

Bilindiği gibi Küçük Çekmece Belediyesi çocuk parkına PKK terör örgütünün sembollerini anımsatan figürler çizmiş ve daha sonra bu olay yargıya taşınmıştı.

Şizde bir Ak parti belediyesi olarak bu olayın üzerinden çok zaman geçmeden PKK’nın desenini yaparak , diğer belediyelerin yaptığı işi adeta temizlediğinizin ve partinizi güç duruma düşürdüğünüzün farkında mısınız?Buda mı TESADÜF?

DEVLETE İNANIYORUZ?

Buradan İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ’ya bu konu ile ilgili araştırma yapmasını rica ediyoruz. Bu olay yenilir yutulur bir olay olmadığı gibi, ne ilktir nede….

İŞTE KAPTAN KÖŞKÜNDE Kİ KONUYLA İLGİLİ AÇIKLAMALAR

.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-