Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Piyasaların Gözü Merkez Bankasında

Piyasaların Gözü Merkez Bankasında
09 Aralık 2019 - 22:04

CCK Kuyumculuk İşletmecisi Cüneyt Coşgunalp döviz ve altın piyasalarındaki son durumu değerlendirdi.

Bu hafta yapılacak olan Merkez Bankası’nın faiz kararının piyasalara yön vereceğini belirten Coşgunalp, Dolar, Euro ve Altın fiyatlarıyla ilgili de bilgiler verdi.

Coşgunalp konuşmasında; “Geçtiğimiz hafta Amerika’daki tarım dışı istihdam verisinin oldukça iyi gelmesi üzerine Dolar/TL bir miktar yukarı yönlü kapanmıştı. Fiyat aralığı 5,75-5,76 iken 5,78 gibi kapattı. Bu hafta başına baktığımızda da önümüzdeki günlerde Merkez Bankası’nın faiz indirimi kararını beklemekteyiz. Burada 100 ile 200 baz puan arasında indirim yapılacağı öngörülüyor. Bu da piyasalarda Dolar/TL tarafında 5,80’li rakamlara ulaştı. Tahminimiz Merkez Bankası’nın toplantısı bitene kadar bu fiyat hareketlerinin görüleceği yönündedir. Aynı oranda Euro/Dolar paritesine bağlı olarak Euro/TL fiyatı 6,42-6,43 aralığında hareket etmektedir. Bu da 6,45-6,46 aralığına kadar hareket edebilir.

Piyasaların Gözü Merkez Bankasında

Altın tarafında ons sakin seyretmektedir. Avrupa ve Dünya genelinde Noel Tatili olacağı için altın tarafında cılız hareketler görüyoruz. Ons 1460-1480 aralığındadır. Tahminimiz bu hafta 272-277 TL arasında fiyat hareketleri olacaktır. Tüm piyasaların gözü bu hafta içinde olacak Merkez Bankası’nın faiz kararındadır. Tüm fiyatlar buna göre yol bulacaktır.”dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-