Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

“PEYGAMBERİMİZ, ÂLEMLERE RAHMET OLARAK GÖNDERİLMİŞTİR”

“PEYGAMBERİMİZ, ÂLEMLERE RAHMET OLARAK GÖNDERİLMİŞTİR”
08 Kasım 2019 - 10:16

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Mevlid Kandili dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Bu mübarek geceye bir kez daha ulaşmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Peygamber Efendimiz, Allah’ın insanlığa gönderdiği son peygamberdir. O, âlemlere rahmet olarak gönderilmiştir.” dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Tavlı, mesajında, “Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) dünyaya teşrif ettiği gece olan Mevlid Kandilini idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız.” dedi.

-“Peygamber Efendimiz, bütün güzelliklerin, ahlâkî erdemlerin odaklandığı bir şahsiyettir”-

Peygamberimizin âlemlere rahmet olarak gönderildiğini ifade eden Başkan Tavlı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kandillerin toplum hayatımızda çok özel bir önemi ve vazgeçilmez bir yeri vardır. İnsanlığa rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimizin doğumu vesilesiyle kutladığımız Mevlit Kandili de bu özel günlerin en başında yer almaktadır. Bu mübarek geceye bir kez daha ulaşmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Peygamber Efendimiz, Allah’ın insanlığa gönderdiği son peygamberdir. O, âlemlere rahmet olarak gönderilmiştir. Sevgi ve imanı toplumsal barışın temel taşı yapan Peygamber Efendimiz, insanı insan yapan bütün güzelliklerin, ahlâkî erdemlerin odaklandığı bir şahsiyettir. O’nun hayatında bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatacak güçlü bir ışık, güzel bir örnek vardır. Mevlit Kandili, peygamberimizin yaşayışını, hadis-i şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için bir fırsattır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşehrilerimin Mevlid Kandilini kutluyor, ülkemize ve İslam Âlemine hayırlar getirmesini diliyorum.”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-