Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

PAZARYERİNDE YÜREKLER AĞZA GELDİ

PAZARYERİNDE YÜREKLER AĞZA GELDİ
09 Eylül 2020 - 15:25

Ünye Belediyesi tarafından yeni pazarın kurulduğu tabakhane deresinin kenarındaki alanda, bugün başlayan sağanak yağışla beraber korkulu anlar yaşandı.

Yağmurun şiddetini artırmasıyla beraber dere kenarında bulunan pazarcıların ve vatandaşların, dere taşacak korkusuyla yürekleri ağızlara geldi.

 Kısa süren yağışa rağmen pazaryerinin sularla kaplanması ve birçok pazar tezgahının sular içinde kalması nedeniyle altyapısı hazır olduğu söylenen pazaryerinin alt yapısının hazırlanmamış olduğu gözler önüne serildi.

Pazarcılar mağduriyetlerini şöylwe dile getirdi;

“Bugünkü yağmur 5 dakika sürdü. Bu yağmur 2 saat sürse pazarcılar burada duramaz. Esnafın tezgahının arkasındaki durumu şu anda görüyorsunuz. Burası altyapısı tamamlandı denilen yeni pazaryeri. Altyapısı 5 dakikalık yağmurda bu hale geldi.

Burası adeta pandemi pazarı oldu.

Pazaryerinu buraya getirenler bu görüntüleri izlesin. Ürünler suyun içinde kaldı. Bizi ırmak kenarına atıp mağdur ettiler. Bu yağmur böyle devam ederse ırmak herkesi alır götürür.

Pazarcıları insan yerine koymayanlar acaba insanlıktan bir nasip almışlar mı ki. Bu vatandaşın sayesinde ekmek yiyenler vatandaşı bu hale düşürdü. Bu insanlara bu çileyi çektirenlere yazıklar olsun, yedikleri para haram olsun. Bize bu işkenceyi çektirenlere öbür dünyada Allah mutluluk vermesin.”

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-