Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

PAZAR ESNAFINA 1 HAFTA SÜRE

PAZAR ESNAFINA 1 HAFTA SÜRE
17 Mart 2020 - 19:03

Çarşamba günleri tezgah açan yaş sebze ve meyve satıcılarının Koronavirüs tedbirleri kararı dolayısıyla Tabakhane Deresi kenarına taşınma kararı, satıcıların talebi üzerinebir hafta ertelendi.

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun Koronavirüs tedbirleri kararı dolayısıyla yaş sebze ve meyve pazarının Tabakhane Deresi kenarına kurulması kararı alındı.

Çarşamba günleri tezgah açan yaş sebze ve meyve satıcısı esnaflar  koronavirüs tedbirleri kararı dolayısıyla Tabakhane Deresi kenarına taşınma kararına tepki göstererek, Ünye Cumhuriyet Meydanında bir araya geldiler. Esnaflar, bu hafta mevcut yerde pazar kurulacak gibi hazırlık yaptıklarını ifade ederek ve tedbir alacakları sözünü vererek uygulamanın bir hafta ertelenmesini istediler.

Bir hafta süre

Bunun üzerine Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ile Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney konuyu değerlendirerek kararın bir hafta ertelenmesine karar verdi.

Buna göre yaş meyve sebze satıcıları 18 Mart Çarşamba günü yine aynı yerlerinde tezgahlarını açacak. 25 Mart Çarşamba gününden itibaren ise Tabakhane Deresi kenarındaki alana Pazar açmaya başlayacaklar.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-