Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

PAZAR ESNAFI”BAŞKAN TAVLI’DAN ÇEVAP ALAMIYORUZ”

PAZAR ESNAFI”BAŞKAN TAVLI’DAN ÇEVAP ALAMIYORUZ”
11 Mart 2021 - 4:30

A52 TV ekranlarında her sabah saat 10:00’da yayınlan İlknur ile Çay Saati programına telefon ile canlı yayın konuğu olan Ünye Pazar Yeri Esnafı Kazım Demir Pazar yeri sıkıntılarını dile getirdi.

Pazar yerinin sıkıntılı olduğunu ve esnaflara çözüm gerektiğini belirten Ünye Pazar Yeri Esnafı Kazım Demir yaptığı açıklamada şunları ifade etti;

“Belediye Başkanımız pazar yerine ilk defa geldi ve Kandil kutlaması yaptı. Biz memnuniyetsizliğimizi dile getirdik ve bu pazar yeri ile ilgili çözüm yolu istedik. Bize de toplu şekilde gelin istişare edelim dedi. Biz eski pazar yerinde buraya gelene kadar fazla sıkıntımız yoktu. Yeni yere geldiğimiz de herkesin borçları arttı. Bu yeni gelen esnafın banka borçlarına baksın. Biz bu pazar yerinde mağduruz. Neden mağdur olduğumuzu da belirteyim şöyle ki biz burada, dere kenarındayız, bu pazar yerine müşteri gelmiyor gelenler ise yakın civardaki vatandaşlar, eski pazar yeri ile bu pazar yerinde dağlar kadar fark var. Çoğu esnaf arkadaşlarımız tezgahlarını başkalarına devrettiler ve arabalarını sattılar. Arkadaşlarımız aldığı ürünü kar yapmadan satıyorlar.

ESNAFLARA ACİL ÇÖZÜM GEREKİYOR

Bu pazar yeri temiz bir yer değil. Sabah herkesten önce tezgâh açanlar biziz ve geldiğimiz de pazar yer pek hijyenik değil. Biz eski yerimizden yeni pazar yerimize pandemi adı altında geldik. Eski pazar yerimizde vaka sayısı azdı buraya geldiğimizde daha da çoğaldı. Hes kodu pazara girişinde olduğu gibi market girişlerinden de olmalıdır. Pazar yerini gezen zabıta ekipleri çok ancak marketleri gezen bir zabıta ekibi görmüyoruz. Burada ki esnaflara acilen bir çözüm üretmeleri gerekiyor. Satış yapan esnaflar yapamayanlara para vererek ürün almalarına yardımcı oluyorlar. Sahil kenarına yapılan bisiklet yolunun miktarı ile bize pazar yeri yapsalardı daha iyi olurdu. Pazarcı esnaflarımız yağmurda çamurda kaldıkları zaman Belediyeye beddua ediyorlar.

BİZ EKMEĞİMİZ İÇİN ÇABA GÖSTERİYORUZ

Bisiklet yolunun mu hayır duası geçer yoksa esnafların mı? El ile kazanılan paranın duası çok daha geçer. Bisiklet yolunun acile yeti yoktu. Düşündükleri şey şudur ki turist çekmeleri ama şu an turist yok çünkü pandemi var. Bisiklet yolu pandemiden sonra da yapılabilirdi. Fakirleri sevindirselerdi daha çok sevaba girerlerdi Allah katında onların yaptıklarının bir sevabı yok. Belediye Başkanımız vergi dairesinde bize demişti ki “arkadaşlar size buraya geçici olarak bir pazar yeri yaptık, buraya gidin bir bakın benim sözüm yerde kalmasın, memnun olmadığınız zaman söyleyin bende yönetim kurulunu yeniden toplar sizin dediğinizi yaparız” dedi. Bizi eski pazar yerine olmasa da başka bir yere geçirmelerini istiyoruz. Bizde o parti bu parti yok biz ekmeğimiz için çaba gösteriyoruz. Sen gitmişsin onu bunu yapmışsın bana bir yararı olmadıktan sonra banane, sen ilk önce vatandaşların karınlarını doyurmalarına yardımcı ol.

Pazar esnaflarımız ile ben sürekli istişare ediyoruz. Gıda Odası Başkanı ile de haber gönderdik kendisi tek bir tavır koydu ama sürekli bir soru işareti var. Biz net bir cevap alamıyoruz.” Dedi.

HABERİN DETAYINI 33:32 DK VE 45:28 DK ARASINDAN İZLEYEBİLİRSİNİZ.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-