Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÖZHASEKİ, BASİRETSİZ BAŞKANIN İSTİFASINI MI İSTEDİ ?

ÖZHASEKİ, BASİRETSİZ BAŞKANIN İSTİFASINI MI İSTEDİ ?
16 Mart 2021 - 2:47

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın Ankara’ya acil kod ile Çağrılmasının ardından Ünye’de yapmış olduğu açıklamada ,”Ak parti yerel yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki ile görüştüm kendisi Ünye’de %58 olan oyumuzun %72’e çıktığını söyledi.Bizde bu konuda elimizde geleni yaptığımızı söyledik” dedi.

10-12 BAŞKAN ANKARA’DA

Ankara Siyaset kulislerinde ise, durum çok farklı,genel merkez tarafından bazı belediye başkanlarının istifalarının istendiği”ya düşürdüğünüz oyları yükseltin, yada istifa edin” dendiği konuşuluyor.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın %72 oy açıklamasının ardından kamuoyundan ve siyasi partilerden alaycı yorumlar gelirken ,cumartesi günü A52TV’den yayınlanan ARENA programında bu konu yorumlandı.

Program yorumcularının adeta alaya aldığı Başkan Tavlı’nın açıklamalarına en sert tepki Karadeniz Radyo Televizyon ve Gazeteciler Dernek Başkanı Cihan Çakır’dan geldi.Çakır”başkanın herkesin gözünün içine baka baka sayın Mehmet Özhaseki’yide, yanındaki ilçe başkanlarını da %72 oy anketine alet ettiğini belirtti.

İŞTE ARENA PROGRAMINDAKİ YORUMCULARININ ANKET DEĞERLENDİRMESİ.

YAPILAN NE VAR Kİ OYLAR ARTSIN ?

Tv Programcı ve gazeteci Oktay Fidan konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada,“Sayın Başkan Tavlı %58 olan oylamayı %721’e çıkardıysa ben şunu sormak isterim ki Ünye de devre dışı kalan Partiler hangileri? Ünye’nin 30-40 yıldır süre gelen sıkıntılarından bir tanesi dahi yapılsaydı bu anket sonucu %98 falan olurdu.Sayın Başkan bunu neye istinaden söylemiş anlamadım”dedi

BAŞARI İTTİFAKIN İSE İLÇE BAŞKANLARI NEDEN ÇAĞRILMADI?

A52TV Medaratörü ve gazeteci Yunus Zor ise;“Son seçimde Saadet Partisi 2. Partiydi bu da İdris Bey’in ve Veysel Bey’in oyları ile belli bir noktaya geldi. 3. Partiye baktığımız da İyi Parti CHP ittifakından Berkay Torun’un almış olduğu oylardır. Bu son seçimde Ak Parti ve İyi Parti CHP ikilisi oy kaybı yaşadı. Saadet Partisi de üzerine aldı ve eski konumuna geldi.

Başkanın açıkladığı anket inandırıcı değil. Kültür Merkezinin şu anda içerisi havuz gibi su dolo böyle mi oylar artacak.

Başkan yalan yada eksik konuşuyor.Eğer dediği gibi ortada Cumhur İttifakının başarı olsaydı şayet, ilçe başkanları Kenan Bey ve Murtaza Bey’i de çağırmalıydılar. ”dedi.

BAŞKAN TAVLI KENDİNE GÜLDÜRDÜ

Karadeniz Radyo Televizyon ve Gazeteciler Dernek Başkanı Cihan Çakır ise halkın aklıyla oynanmak istendiğini belirterek ”bu açıklamaya gülünür ”dedi.

Çakır açıklamalarına söyle devam etti. Ünye’de “%58 olay oyları %14 oy artırarak %72’lere çıkaranları buradan alkışlıyorum.

Bu oylar bu kadar yükseldiyse Ak Parti size ödül vermelidir. Bende şunu sormak isterim ki Sayın Tavlı’ya bu oylar nasıl yükseldi?  

Akkuş Ünye yolu yapıldı mı?

Fakülte yapıldı mı?

OSB’nin bacaları tütmeye başladı mı?

Liman da giden gelen gemilerin haddi hesabı yok mu?

Turizm yönünden mi çok geliştik, oteller hınca hınç dolu mu?

Ticaret çok güzel tıkır tıkır işliyor mu?

Kültür merkezi bitmiş mi?

Ünye’nin bütün sorunları hallolmuş, pazarcı esnafı yeni yerlerine kavuşmuş mu?

Ünye’de demek ki bu hizmetler yapılmış öyle mi?

31 Mart 2019’dan bu yana biz uyuduk mu yoksa bu açıklamayı yapan Tavlı milleti saf mı sanıyor?

SAYIN TAVLI MİLLETİ SAF SANMA

Hiç kimse kimseyi kandırmasın ,Ünye’nin sorunlar dağ gibi yığıldıkça ve Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın basiretsiz yönetimi olduğu sürece %72 oy açıklaması ancak tiyatro eseri olur. Bu tiyatroyu da Başkan Tavlı kendi yazar kendi oynar.

Aslında Hüsyin Tavlı’nın inandırıcılıktan uzak açıklamasına söylenecek çok söz var ama çok saygın insanların ismi geçiyor konuşmasında.

Hüseyin Tavlı milletin gözlerinin içine baka baka inandırıcılıktan uzak açıklamasına MHP,Ak parti ilçe başkanlarını ve yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’yi alet ediyor.

BAŞARI İÇİN NEDEN İLÇE BAŞKANLARI ANKARA’YA ÇAĞRILMADI?

Sayın Başkan madem seni Genel Merkez kutluyor. Neden acil kod ile Ankara’ya çağrıldınız? Yaklaşık olarak 15 gün Ankara’daydınız. Madem sizi kutladılar. Selim Argan’ı veya Murtaza Hacıimamoğlu’nu niye çağırmadılar?

Koskaca 15 gün boyunca Ankara’dan sadece iki kişi ile fotoğraf paylaştınız. Numan Kurtulmuş, Süleyman Soylu ve Genel Merkezden her hangi biri ile görüşebildiniz mi?

Sizin işlerinizi Ankara’da takibi ile mükellef olan Milletvekillerinin herhangi biri ile görüşebildiniz mi?

Bırakın inanmadığınız konuları millete anlatmayı.Herkes her seyi biliyor da Ankara sizin ne olduğunuzu ne zaman öğrenir bekleyip göreceğiz.

  Sayın Ak Parti Yerel Yönetimler ’den sorumlu Başkanı Mehmet Özhaseki beye buradan sesleniyoruz.

ANKET FİRMASINI AÇIKLAYIN

Sayın başkan %71,8 ‘i önünüze koyan anket şirketini öğrenmek istiyoruz. Böyle bir anket varsa bize açıklayın bizde yayınlayalım. Eğer böyle bir sonuç yok ise , sunu bilin ki sizin altınızda ki siyasetçiler emin olun sizin itibarınızı zedeliyorlar. ”dedi.

SON OLARAK;Başkanın İstifası istendi de %71,8 oy açıklaması ile karnlık bulutları dağıtmaya çalışıyor?

TAKTİR HALKIN

İŞTE HABERİN DETAY VİDEOSU

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-