Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Özel Öğrencilerin Özel Çalışmaları Beğeni Topluyor

Özel Öğrencilerin Özel Çalışmaları Beğeni Topluyor
15 Kasım 2019 - 0:00

Ünye Fevzi Çakmak Ortaokulu’nda bulunan Özel Eğitim Sınıfı öğrencileri el emekleriyle yaptıkları çalışmalarla takdir topluyor.

Özel Eğitim Sınıfı öğretmenleri Nedim Demircan ve Tuğba İlhan ile birlikte kokulu taş, epoksi, mum ve sabun gibi el emeği çalışmalar yapan Özel Eğitim Sınıfı öğrencileri, çalışmalarıyla ne kadar başarılı olduklarını herkese gösteriyor.

Yaptıkları çalışmaların öğrencilerin öz güvenlerini ve el becerini olumlu yönde etkilediğini belirten Özel Eğitim Sınıfı Öğretmeni Nedim Demircan konu ile ilgili şunları ifade etti;

Özel Eğitim Sınıfı Öğretmeni Nedim Demircan: Özel eğitim öğrencilerimizin hem akademik anlamda hem de sosyal anlamda gelişmeleri için bizler katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimize burada gördüğünüz el becerisini geliştirici çalışmalar yaptırıyoruz. Kokulu taş çalışmaları, epoksi çalışmaları, mum ve sabun gibi çalışmalarla hem onların öz güvenlerinin gelişmesini sağlamaya çalışıyoruz, hem de bu yaptıkları çalışmaları satarak gelir elde etmeyi ve alışverişi öğretmeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımız öğrencilerimizin yaptığı bu çalışmaları “ozelemek52” kullanıcı adlı instagram hesabından iletişime geçerek satın alabilirler.  Öğrencilerimizin el emeği ile hazırladıkları ürünlerden elde edilen gelirin tamamı yine öğrencilerimizin ve sınıfımızın ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile kullanılmaktadır. Amacımız öğrencilerimizi tüketen değil üreten bireyler olarak yetiştirebilmek ve onları sosyal hayata hazırlayıp bir birey olarak toplumda “ben de varım” diyebilmelerini sağlamaktır.

Bu Çalışmalar Onların Neler Yapabileceklerinin Göstergesidir

Şuana kadar yaptığımız çalışmalardan öğrencilerimiz de velilerimiz de çok memnun kalmış durumdalar. Sınıfta diğer öğretmen olan Tuğba İlhan isimli öğretmenimizin de bu çalışmalarda çok değerli katkıları var. Toplumda insanlar eskiden beri engelli bireylere temkinli yaklaşarak bir şeyler yapabilip yapamayacaklarını sorguluyorlardı. Bu çalışmalarla onların neler yapabileceklerinin bir göstergesidir. Bizim şuanda 6 tane öğrencimiz var ve İnşallah bunun gibi güzel çalışmalarla yola devam edeceğiz.

Ünye Fevzi Çakmak Ortaokulu Özel Eğitim Sınıfı öğrencilerinin yaptıkları çalışmaları “ozelemek52” kullanıcı adlı instagram hesabından görebilir, yine bu hesapla iletişime geçilerek çalışmalar satın alınabilir.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-