Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

OTELDE MAHSUR KALAN BAYKUŞU İTFAİYE EKİPLERİ KURTARDI

OTELDE MAHSUR KALAN BAYKUŞU İTFAİYE EKİPLERİ KURTARDI
17 Ekim 2020 - 14:22

Ordu’nun Ünye ilçesinde bir otele giren ve mahsur kalan baykuş kurtarıldı. 

 Ordu’nun Ünye ilçesi Atatürk Mahallesi’nde bir otele baykuş girdi ve mahsur kaldı. Otel çalışanları 112 yi arayarak durumu ihbar etti. Baykuş, Ordu Büyükşehir Belediyesi Ünye İtfaiye Grup Amirliği ekipleri tarafından mahsur kaldığı yerden kurtarıldı.

Durumun T.C. Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar yetkililerine bildirilmesi üzerine Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü Ünye Şefi Saygın Yıldırım tarafından baykuşun veteriner hekim kontrolü yaptırıldı.  Baykuşun gece gezen bir baykuş türü olan Kulaklı orman baykuşu (Asio otus) olduğu tespit edildi.

 Veteriner Hekim Kontrolünde Yorgun düştüğü kanatlarında herhangi bir sorun olmadığı, uçma yeteneğine sahip ve gayet sağlıklı olduğu anlaşılan Kulaklı Orman Baykuşuna Ünye İtfaiye Grup amirliği Personelleri ve Ünye Şefi Saygın Yıldırım tarafından besin ve su takviyesi yapıldı. Herhangi bir sağlık problemi olmadığı anlaşılan Kulaklı orman baykuşu Ünye Şefi Yıldırım tarafından Ünye İlçesi Burunucu Mahallesi Çamlık Mevkiinde gece saatlerinde tekrar doğayla buluşturuldu.    

Yetkililerden Baykuşgillerden olan kulaklı orman baykuşu, genelde ağaçlık bölgelerde yaşamlarını sürdükleri. Bunlar genelde gece avcısı olup fareler ve küçük kuşlarla beslenme yeteneğine sahip oldukları için İnsanlar ve özellikle çiftçilere tarım ürünlerinin korunması açısından fayda sağlayan bir baykuş türü oldukları bilgisine ulaşıldı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-