Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

OSKİ’den Ünye’de sel önlemi

OSKİ’den Ünye’de sel önlemi
09 Temmuz 2020 - 16:00

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ünye merkez Atatürk Mahallesi ile birçok mahalle sınırları içerisinde oluşabilecek sel ve su taşkınlarına karşı önlemlerini arttırmaya devam ediyor. Özellikle ara cadde ve sokaklarda yağmur sularının oluşturabileceği su taşkınlarının önüne geçmek için baks büyütme çalışması ile önlem alınmaya devam ediliyor.


Taşkınlara karşı iyileştirme yapılıyor


Çalışmalar hakkında bilgi veren müteahhit firma yetkilisi Mehmet Akif Karanfil, ”Ünye’de Atatürk Mahallesi’nde sel taşkınlarını önlemek amacıyla daha önce kurulan kutu menfez (baks) sisteminin küçük geldiğini gördük. Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı OSKİ ekipleri ile beraber baks sisteminin daha büyüğünü kullanarak sahile kadar bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Geçen hafta başladığımız çalışmamızı bu hafta bitirerek sel ve su taşkınları konusunda iyileşme sağlanacaktır. Şu an Atatürk Mahallesi, Yunus Emre, Göbü Mahalleleri ile Curi Deresi’nde ise çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz” dedi.
Yapılan çalışmaların önümüzdeki haftalarda bitmesi planlanırken, projenin tamamlanmasının ardından ise oluşabilecek sel ve su taşkınlarının önüne geçilmesi hedefleniyor. Ayrıca Atatürk Mahallesi Devlet Sahil Yolu üzerinde yapılan çalışma nedeniyle trafik mahalle içerisinden verilirken, yolun kısa sürede ise açılması planlanıyor.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-