Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİNE GÜNDOĞDU’DAN MÜJDE!

ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİNE GÜNDOĞDU’DAN MÜJDE!
14 Aralık 2020 - 20:01

Organize Sanayi Bölgelerine Gündoğdu’dan müjde!
2021 Bütçe görüşmeleri sırasında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank ile görüşen AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Sayın Bakanımızın talimatıyla 4 Milyon TL Altınordu 2’inci Organize Sanayi Bölgesine ve 6  Milyon 836 bin TL Fatsa Organize Sanayi Bölgesine istimlak bedelinin gönderilmesi için talimatın verildiğini açıkladı.
AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu yaptığı açıklamada;
“Bir ilin geleceğini belirleyen sanayi yatırımlarının, dış göçün de önüne geçilmesi açısından ne kadar önem taşıdığını biliyoruz. Bu bilinçle Ordu’muz için de yatırımların hızlanmasına gayret ediyoruz.” dedi.
Gündoğdu sözlerine,
“İş İnsanlarımızı sanayi bölgelerimiz de yatırım yapmaya davet ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da bulunan Ordu’lu hemşehrimiz İbiş Tekstil’in Fatsa Organize Sanayi Bölgesine, 800 kişilik istihdam sağlaması hepimizi sevindirmişti. Organize sanayi bölgelerinin bir an önce hayata geçirilmesi için çalışmalarımıza devam etmeli ve bu bölgelerimizi yatırımcılarımıza tanıtarak birlik içinde çalışıp istihdamı arttırmalıyız. Bu düşünceyle Altınordu ve Fatsa da Organize sanayi bölgelerimizin problemlerini çözüp, yatırımların hızla gelmesi için gayret edeceğiz.
Türkiye ihracat noktasında önemli adımlar atarak güçlenmeye devam etmektedir. Ordu bölgemizde Organize sanayilerimizdeki ihracatın artırılmasına destek olmamız hem bölgemize ciddi istihdam sağlayacak hem de dışarıya göçü engelleyerek giden göçün geri dönüşüne katkı sağlayacaktır.
Ordu ilimize vermiş oldukları desteklerden dolayı, 
İlimiz ve hemşehrilerimiz adına Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a teşekkürlerimi sunuyorum.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-