Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ordu’ya Yeni Doktor Ve Hemşireler Atandı

Ordu’ya Yeni Doktor Ve Hemşireler Atandı
31 Ocak 2017 - 12:57

SADA

Ordu Devlet Hastanesi ve Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi başta olmak üzere il genelindeki hastanelere 17’si uzman olmak üzere 19 doktor, 1 diş doktoru ve 35 hemşire ataması gerçekleştirildi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un girişimleriyle yapılan doktor atamaları, Ordulu vatandaşların sağlık hizmetlerine önemli katkı sunacak.

Sağlık yatırımlarının hızla devam ettiği Ordu’da, ihtiyaç olan doktor ve hemşirelerin atamalarının tamamlanması için Sağlık Bakanlığı tarafından çalışmaların sürdürüldüğü açıklandı.

Ordu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden alınan bilgiye göre, kurum içi atamayla Ordu Devlet Hastanesine 1 deri ve zührevi hastalıkları uzmanı ile 1 endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları uzmanı, Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine 1 anestezi uzmanı, 1 kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ve 1 tıbbi biyokimya uzmanı, Ünye devlet hastanesine 2 kulak burun boğaz hastalıkları uzmanı, 1 anestezi uzmanı, 1 acil tıp uzmanı ve 1 enfeksiyon hastalıkları uzmanı ataması yapıldı.

Gölköy Devlet Hastanesine 1 çocuk hastalıkları uzmanı, 1 anestezi uzmanı ve 1 iç hastalıkları uzmanı, Fatsa Devlet Hastanesine 1 üroloji uzmanı, Gürgentepe Devlet Hastanesine 2 aile hekimi uzmanı, Akkuş Devlet Hastanesine 2 doktor ve Gürgentepe Devlet Hastanesine ise 1 diş doktoru atandı.

İldeki tek endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları uzman doktorunun, son atamayla, Ordu Devlet Hastanesinde görev yapacağı belirtildi.

İl genelinde yapılan 35 hemşire atamasıyla da bu alandaki eksikliğin önemli ölçüde azaldığı ifade edildi.

Öte yandan, Ünye Devlet Hastanesine ilk defa acil tıp uzmanı atandığı öğrenildi.

UGUR

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-