Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ordu’ya Tıp Fakültesi lazım

Ordu’ya Tıp Fakültesi lazım
28 Kasım 2019 - 20:33

Saadet Partisi İl Başkanı Erkan Temiz, “Şehir Hastanesi değil, Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapılmalı.” dedi.
Saadet Partisi İl Başkanı Erkan Temiz, Ordu’daki hastane tartışmalarına katılarak Hastanenin Botanik Parka değil, ODÜ kampüsüne yapılması gerektiğini söyledi.

Ordu’da yeni yapılacak olan hastanenin yeri ve nasıl yapılacağı konusunda devam eden tartışmalara katılan Saadet Partisi İl Başkanı Erkan Temiz, STK’ların Botanik Park’a yapılması planlanan Şehir Hastanesi’ne karşı çıkmalarının haklı olduğunu savunarak Ordu’nun öncelikli olarak Tıp Fakültesine ihtiyacı olduğuna dikkat çekti.
Botanik Park’a yapılması planlanan Şehir Hastanesi’ne STK’ların karşı çıkması üzerine ODÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan’da 350 dönümlük araziyi hastane için vermeye hazır olduklarını açıklamıştı.

100 YILLIK İHTİYACI KARŞILAYACAK

Ordu’ya Şehir Hastanesi değil, Tıp Fakültesi yapılması gerektiğini ve yerinin de Botanik Park olmaması gerektiğini savunan SP Ordu İl Başkanı Avukat Erkan Temiz de, “Botanik Park arazisi yetersizdir. Çünkü yapılacak hastane kapasite itibariyle Ordu’nun en az 100 yıllık ihtiyacını karşılayacak kapasitede olmalı veya ileride kapasite artırımı gerektiğinde bina yapılacak yeterli arazi olmalıdır.” Dedi.

BOTANİK PARK KAVŞAK NOKTASINDA

Başkan Temiz, Botanik Park’ın Karadeniz-Akdeniz Yolu’nun kenarında olduğunu hatırlatarak, “Botanik Park arazisi Ordu Çevre Yolunun ve Karadeniz-Akdeniz yolunun kavşak noktasındadır. Ulaşım açısından yakın gelecekte çok ciddi problemler yaşanacaktır. Ayrıca iki ana yolun kavşak noktasındaki bu yer egzoz dumanı yatağı haline gelecektir. Egzoz dumanı altında sağlık kuruşu olmaz.” Dedi.

ARAŞTIRMA HASTANESİ İHTİYAÇ

350 dönümlük araziyi Üniversitenin tahsis edeceğini de hatırlatan Erkan Temiz, “Üniversitemizin eğitim araştırma hastanesine ihtiyacı vardır. Şehir hastanesi yapılıp, ayrıca eğitim araştırma hastanesi yapılması ekonomik değildir. Üniversitenin tahsis edeceği 350 dönümlük arazi, her anlamda ihtiyacı karşılayacak, şehrin 100 yıllık hatta 150 yıllık ihtiyacına cevap verecek mahiyette bir yerdir.” şeklinde konuştu.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-