Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ORDUSİAD’TAN BÜYÜKŞEHİRE TAM NOT

ORDUSİAD’TAN BÜYÜKŞEHİRE TAM NOT
02 Aralık 2020 - 1:44

Ordu Sanayici Ve İş Adamları Derneği Başkanı Kadir Engin, Büyükşehir Belediyesi tarafından Ordu-Fatsa otobanına kurulan Yöresel Ürünler Pazarını yerinde inceledi.


Yöresel Ürünler Pazarının üreticiler için çok önemli olduğuna değinen Kadir Engin, “Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı bu projede üreticileri destekleyerek tarıma verdiği önemi de ortaya koyuyor. Tarım alanında yaptığı projelere her gün bir yenisini ekleyerek bu konuda ısrarcı olduğunu gösteriyor. Katma değeri yüksek olan ürünleri pazarlamak, üreticileri üretime teşvik etmek Ordu ekonomisine önemli katkı sağlayacak” dedi.
Pazarın kurulduğu nokta itibariyle de şehre artı katkı sağlayacağına dikkat çeken Kadir Engin, “Alanın işlek bir karayolu noktasında olması Ordu’nun yöresel kimliğinin herkes tarafından da tanınmasına katkı sunacak. Ayrıca burada yapılacak olan satış şehir içerisinde bulunan esnafı da olumsuz etkilemeyecek. Şehire uğramadan geçecek olan bir kişide kurulan pazar marifetiyle alışveriş yapıp Ordu ekonomisine katkı sağlayabilecek.

Yapılan çalışmayla birlikte Ordu’ya uğramadan seyahat edecek olan kişilerin de Ordu ekonomisine katkı sağlama imkanı doğurulacak” diye konuştu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-