Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ordulu fidan kampanyasında ilk beşte

Ordulu fidan kampanyasında ilk beşte
04 Kasım 2019 - 23:04

Tarım ve Orman Bakanlığı ve Orman Genel Müdürlüğü’nün başlattığı 81 ilde ve 2023 noktada gerçekleştirilecek olan Geleceğe Nefes Fidan Dikme Kampanyası’na Ordulular yoğun katılım gösterdi. Binlerce fidan bağışı yapan Ordulular, ilk beşin zirvesinde yer aldı.
Tarım ve Orman Bakanlığı ve Orman Genel Müdürlüğü’nün başlattığı 81 ilde ve 2023 noktada gerçekleştirilecek olan Geleceğe Nefes Fidan Dikme Kampanyası devam ediyor. Organize Sanayi Bölgelerinin (OSB) ağaçlandırılması için gerçekleştirilecek olan Geleceğe Nefes Fidan Dikme Kampanyası, Türkiye’nin 81 ilinde 2023 ayrı bölgede gerçekleştirilecek. Geleceğe Nefes Fidan Dikme Kampanyası kapsamında İzmir Karabağlar Tırazlı’da çıkan orman yangını neticesinde zarar gören alanlarla birlikte Muğla Dalaman’daki yanan ormanlık alanlar başta olmak üzere, 2019 yılı içerisinde orman yangınları neticesinde zarar gören ormanlık alanlarda da ilk fidanlar toprakla buluşturulacak.

İlk beşte yer aldı

11 milyon ağaç dikme hedefiyle oluşturulan Geleceğe Nefes Fidan Dikme Kampanyası’nda Ordulular zirveye çıktı. Yüzde yüz katılım sağlayan Ordulular, 103 bin 300 fidan sahiplendi. Ordulular, önceki gün kampanyaya yüzde 99 destek vererek ilk beş içerisinde yer aldılar.

81 ilde toplam 11 milyon fidanın, 11 milyon kişi adına dikileceği projede, 11 Kasım tarihine kadar başvurular devam edecek.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-