Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ORDU’DA MUTASYON VİRÜS GÖRÜLDÜ MÜ?

ORDU’DA MUTASYON VİRÜS GÖRÜLDÜ MÜ?
27 Ocak 2021 - 17:50

Ordu Sağlık Müdürlüğü İl Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Fatih Aydın, Ordu ili genelinde şu ana kadar mutasyon virüs görülmediğini söyledi.

Bu zamana kadar 15 bine yakın aşılama yaptıklarını belirten Dr. Aydın; “Şu anda 85 yaş üstüne aşılama yapıyoruz. Aşılama da kesinlikle adaletli bir şekilde yapılıyor. Öyle sanıyorum ki önümüzdeki haftaya kadar 65 yaşa kadar düşeceğiz.” dedi.

 Ordu’da şu ana kadar tespit edilmiş mutasyonlu virüs vakası olmadığını aktaran Ordu Sağlık Müdürlüğü İl Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Fatih Aydın, “Laboratuvarımızda gereken hazırlığı yaptık, sistemi kurduk. Varsa tespit edebiliyoruz.

15 bine yakın aşılama yapıldı

Aşılamada da 15 bine yakın aşılama yaptık. Şu anda 85 yaş üstüne aşılama yapıyoruz. Aşılama da kesinlikle adaletli bir şekilde yapılıyor. Öyle sanıyorum ki önümüzdeki haftaya kadar 65 yaşa kadar düşeceğiz. Şu ana kadar da yaptığımız aşılamada kayda değer olarak tanımlayabileceğimiz bir yan etki ile karşılaşmadık. Altını çizerek ifade etmek istiyorum ki aşı daha çok yeni. O yüzden bu virüsten sakınmanın yolu korumak. Özellikle Ordulular tatil diye il dışından yatılı misafirlik şeklinde gelmesinler.” diye konuştu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-