Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ordu’da Malazgirt’ten 30 Ağustos Zaferi’ne Söyleşisi Düzenlenecek.

Ordu’da Malazgirt’ten 30 Ağustos Zaferi’ne Söyleşisi Düzenlenecek.
19 Ağustos 2020 - 10:18

Ordu’da Malazgirt’ten 30 Ağustos Zaferi’ne Söyleşisi Düzenlenecek.

Ordu, 30 Ağustos Zafer Bayramının 98’inci yıl dönümü ve Malazgirt Meydan Muharebesi’nin 949’uncu yıl dönümü kutlama söyleşi programına hazırlanıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığının destekleriyle Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Atatürk Kültür Merkezinde Malazgirt Zaferi ve 30 Ağustos Zaferi Söyleşi ile gençlerle buluşacak.
Söyleşi kapsamında Prof. Mustafa Asım YEDİYILDIZ, “Bir Askerin Gözünden; “MALAZGİRT’TEN 30 AĞUSTOS ZAFERİ’NE VATAN” konulu konuşmasını gerçekleştirecek.

    Prof. Mustafa Asım YEDİYILDIZ Kimdir?

1964’de Ordu-Aybastı İlçesinde dünyaya gelen M. Asım Yediyıldız,
Eğitim ve Öğretim hayatını tamamladıktan sonra 1998-2001 tarihleri arasında Türkmenistan Magtımgulı Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Dekan yardımcılığı ve öğretim üyeliği yaptı. 2004’de doçent olan aday, 2007’de görev yaptığı Uludağ Üniversitesi İlahiyat fakültesi dekan yardımcı olarak görev yaptı.2012 Nisan ayından itibaren üç yıl, Türk Devletleri ve Akraba Toplulukları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü yaptı. Yazar Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde İslam Tarihi hocası olarak görevini sürdürmektedir.

Gençlik ve Spor Bakanlığının destekleri ile Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 20 Ağustos 2020 Perşembe Saat 14.00’da Atatürk Kültür Merkezinde 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. Yıl dönümü ve Malazgirt Meydan Muharebesi’nin 949’uncu Yıldönümü Kutlama Söyleşi Programına Ordu İli Protokol üyelerinin katılımları bekleniyor.

Kutlamalar bu yıl, tüm dünyayı etkileyen Koronavirüs (Covid 19) salgını nedeniyle bazı önlemlerle yapılacak. Bakanlar Kurulu’nun “Tehlikeli Bulaşıcı Hastalık” olarak ilan ettiği Koronavirüsle (COVİD-19) ilgili tedbirler çerçevesinde, tüm tören ve etkinliklerde sosyal mesafe ve maske takılması kurallarına uyulması zorunlu kılındı.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-