Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ORDU’DA “KENE AVCISI” SÜLÜNLER DOĞAYA SALINDI

ORDU’DA “KENE AVCISI” SÜLÜNLER DOĞAYA SALINDI
28 Eylül 2020 - 16:50

Ordu’da T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı 11.Bölge Ordu Şube Müdürlüğünce ‘’Keklik ve Sülün Yerleştirme Eylem Planı’’Projesi çerçevesinde 1000  adet sülün   doğaya salındı.

            (KKKA) hastalığına sebep olan keneler ile doğal yollardan mücadele etmek , ekolojik dengenin korunması ve  doğadaki sülün varlığının artırılmasını sağlamak amacıyla  Ünye İlçesi Cevizdere Mahallesinde T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından Samsun Gelemen Sülün Üretme İstasyonundan Ordu Şube Müdürlüğüne tahsis edilen 1000 adet sülünün salımı gerçekleştirildi.

            Ünye’nin Cevizdere Mahallesinde gerçekleştirilen salım programına   Ünye İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ferda Yıldırım, Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü Ünye Şefi Saygın Yıldırım, Doğa Koruma Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü Mühendisi Özber Özbucak Doğa Koruma ve Milli Parklar Samsun ve Ordu Şube Müdürlüğü personelleri ile Cevizdere Mahalle Muhtarı Şükrü Balcıoğlu katıldı.

Proje kapsamında ava kapatılan bir alan içerisinde salımı yapılan sülünlerin üreyerek çoğalması ve tüm il geneline yayılması hedefleniyor.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-