Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ORDU’DA HANGİ İLÇEYE NE KADAR TABLET DAĞITILDI?

ORDU’DA HANGİ İLÇEYE NE KADAR TABLET DAĞITILDI?
31 Aralık 2020 - 1:41

Elverişsiz sosyo-ekonomik koşulları nedeniyle uzaktan eğitime devam edemeyen öğrencilere  uzaktan eğitim imkânı sağlamak için FATİH Projesi kapsamında tedarik edilen Tablet Bilgisayar Setleri (TBS) Bakanlık Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda ilimizde  dağıtıldı.

Bu kapsamda Altınordu ilçesi Şehit Doğan Gökbulut İlkokulunda tablet dağıtım töreni düzenlendi.

Törene İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız  Olgun KÜÇÜK, Şube Müdürlerimiz Ayfer ORAL AYDIN ve Volkan DEMİR ile birlikte 19 ilçemizin İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri ve idarecileri katıldı. Tabletler EBA destek noktalarına ulaştırılmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden idarecilere teslim edildi.

Müdürümüz, “Bugün uzaktan eğitim sürecinde internet ve cihaz gereksinimi olan öğrencilerimiz için tamamı Millî Eğitim Bakanlığı tarafından tedarik edilen 2190  tablet bilgisayar seti, hafıza kartı ve taşıma kılıflarını ”Tabletim olmadığı için dersimi yapamıyorum, bilgiye ulaşamıyorum.” diyen çocuklarımıza ulaştırılması için yetkililerimize teslim ediyoruz. Emeği geçen herkese  Eğitim Kenti Ordu adına teşekkürlerimi sunuyorum, öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-