Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ORDU’DA HALK SAĞLIĞI HİZMETLERİ TANITILDI

ORDU’DA HALK SAĞLIĞI HİZMETLERİ TANITILDI
05 Eylül 2019 - 0:09

Ordu İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığınca düzenlenen “Halk Sağlığı Haftası” etkinlikleri kapsamında Ordu’da Halk Sağlığı Hizmetleri konulu konferans düzenlendi.

Ordu Vali Vekili Ekrem BALLI, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Adem ATİK, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa KASAPOĞLU, İl Müftüsü Mürsel ÖZTÜRK, PTT Başmüdürü Şinasi DUMAN, protokol üyeleri, sağlık çalışanları ve vatandaşların katıldığı konferansta halk sağlığının ve koruyucu sağlık hizmetlerinin önemi vurgulanarak yapılan çalışmalar anlatıldı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa KASAPOĞLU konuşmalarında bu sene düzenlenen “Halk Sağlığı Haftası”nın temasının “ana ve çocuk sağlığı” olarak belirlendiğini, halk sağlığı çalışmalarında anneler ve çocukların önceliğe sahip olduğunu, çocukların bir ülkenin geleceği olduğunu ve bu nedenle en iyi koşullarda dünyaya gelmelerinin sağlanmasının, büyümeleri ve gelişmeleri için en uygun ortamın hazırlanmasının, geleceğe dönük fiziksel, ruhsal ve zihinsel donanımlarının en üst düzeyde oluşturulmasının ülkenin geleceği açısından büyük önem taşımakta olduğunu belirtti.

Protokol konuşmalarının ardından Aile Hekimi Dr. Yıldırım Beyazıt ÇEVİKER’in “Aile Hekimliğinde Gezici Sağlık Hizmeti” konulu konuşması ve video gösterimi, Hemşire Özlem KÜÇÜK ‘ün” Toplum Sağlığı Merkezlerinde Koruyucu Sağlık Hizmetleri” konulu konuşması, Hemşire Pelin PEHLİVAN’ın “Kendine İyi Bak” adlı şarkının tanıtım konuşması ile devam eden konferans İlçe Sağlık Müdürleri ve Toplum Sağlığı Merkezi Başkanlarına teşekkür belgeleri sunularak sona erdi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-