Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Orduda Bir İlk.

Orduda Bir İlk.
18 Eylül 2020 - 23:36

Ordu Devlet Hastanesi Merkez Laboratuvarın da Kan İnterlökin – 6 (IL-6) Çalışılması Yapılmaya Başlandı.

Hastane Merkez Laboratuvarı tarafından artık özellikle yoğun bakım da tedavi olan ve izolasyon kuralları çerçevesinde takibi yapılan COVID-19 hastalarının tanı ve izlemlerinde katkı sağlayacak hastamızın durumu hakkında önceden bilgi verip genel durumu kötüleşmeden uygun tedaviyi başlaması konusunda yol gösterici olan kan interlökin-6 (IL-6) düzeyleri ölçümü yapılmaya başlanmıştır.

Başhekimimiz Uzm.Dr. Atila GÜRGEN  yaptığı açıklamada ; 
”Merkez Laboratuvarımız yaklaşık 300’ün üzerinde çeşitli test çalışarak yeni teknolojik cihazlar ile yetişmiş alanında uzman kadrolar ile hastanemiz servis ve poliklinikleri başta olmak üzere, Ordu ili merkez Aile Sağlığı Merkezlerinin tümüne ve diğer hastanelerin bazılarına test hizmeti vermektedir. Buda her geçen gün daha donanımlı laboratuvarlara ihtiyacı arttırmakta ve mecbur kılmaktadır.

Günümüz koşullarında, hastaya verilen test hizmetinin kalitesi ve güvenirliğinin yanı sıra, bu testlerin ”Ulaşılabilir” olunması da büyük önem taşımaktadır. Büyük şehirlerde pek çok ileri merkezde bu testlere ulaşılamazken İl Sağlık Müdürlüğümüzün de destekleri ile hastanemiz bünyesinde bu imkanın bizlere sağlanmış olması hem hastalarımız hem de bizler için oldukça kıymetlidir.”dedi

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-