Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ORDU VALİSİ TALİMAT VERDİ, SINAVA ALINDILAR

ORDU VALİSİ TALİMAT VERDİ, SINAVA ALINDILAR
06 Eylül 2020 - 11:08

Nefise Akçelik tünelinde meydana gelen kazadan dolayı KPSS sınavına geç kalanlar, Vali beyin talimatıyla sınava alındılar.

Bugün sabah saatlerinde Fatsa Ordu istikameti Nefise Akçelik tüneli ve akabinde meydana gelen 3 trafik kazası KPSS sınavına girecek binlerce kişinin geç almasına neden oldu.

Yetkililer trafiği zamanında açamadığı için sınava giden vatandaşlar hızlı hareket edeyim derken tünel çıkışı sonrasında da üç kaza daha meydana geldi. Sınava girecekler maalesef sınav saatine yetişemedikleri için Ordu da yapılan sınavın ertelenmesini ve mağdur edilmemelerini istediler.

Ordu valisi Tuncay Sonel ise bu sese kayıtsız kalmayarak bizzat girişimlerde bulundu. ÖSYM başkanı ile görüşerek sınav saatlerinde esneklik sağladığı öğrenilen Vali Sonel, bununla da yetinmeyerek sınav merkezi önünde tüm sınava gireceklere tek tek yardımcı oldu ve mağduriyetlerinin ortadan kalkmasını sağladı.

Canpare şekilde sınava gireceklere yardımcı olan Vali Sonel’e gazetemizi arayan binlerce kişi teşekkür mesajları yolladı.

‘Valimiz bizim mağduriyetimizi ortadan kaldırdı ,bizzat gelerek sınava girmeyen kimse kalmayacak sözleri ile gözü yaşlı bir çok kişiye moral verdi ve tek tek bizlerle ilgilendi kendisine teşekkür ediyoruz” diyen Merve Emine Şeker adeta gazetemizi arayan binlerce kişinin tercümanı oldu.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-