Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ordu Valiliği’nin Ev Sahipliğinde Kent Bayramlaşması Yapıldı

Ordu Valiliği’nin Ev Sahipliğinde Kent Bayramlaşması Yapıldı
12 Ağustos 2019 - 15:34

Her dini bayramda yapılan ve geleneksel hale gelen “Kent Bayramlaşması”, Ordu Valiliği’nin ev sahipliğinde yapıldı.

Altınordu Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen “Kent Bayramlaşması”na, Vali Seddar Yavuz, AK Parti Ordu Milletvekilleri Dr. Şenel Yediyıldız, Ergün Taşçı, MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, siyasi partilerin yöneticileri, daire müdürleri, meslek ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Vali Seddar Yavuz, “Kent Bayramlaşması”na gelen misafirleri, Öğretmenevi’nin girişinde karşılayarak, bayramlarını kutladı.

Program Atik İbrahim Paşa Camii İmam Hatibi Yunus Üste tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Ordu Valiliğinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Kent Bayramlaşması” programında bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, “Bayramlar; küskünlüklerin, dargınlıkların bir kenara bırakıldığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekiştiği ve yardımlaşma duygularının en üst seviyeye çıktığı müstesna günlerdir. Bu vesileyle Sayın Cumhurbaşkanımızın emir ve talimatlarıyla yardıma muhtaç, yoksul kardeşlerimizin bayram sevincini yaşaması  noktasında valiliğimizce her türlü tedbir alınmış olup, onlarında en güzel şekilde bayram sevincini yaşaması için tedbirler uygulanmıştır” dedi.

“Türk tarihinde Ağustos ayı zafer ayıdır. Yakın bir zamanda biliyorsunuz 26 Ağustos Malazgirt Zaferini arkasından 30 Ağustos’ta Zafer Bayramını kutlayacağız” diyen Vali Yavuz, ”Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin  son 100 yıldan sonra bir kuşatma altına alındığı çok net bir şekilde görünüyor. Birlik, beraberlik, cesaret, fedakarlık ve iman ile bu kuşatmayı da bertaraf edecek, Türkiye üzülecek mi diye alkış tutanlara Türkiye’nin asla üzülmeyeceğini ispat edecegiz. Birlik, beraberlik ve kardeşligimizi pekiştireceğiz. Bir ve beraber olacağız. Eğer söz konusu vatansa herşeyin teferruat olduğunu hepimiz biliyoruz” şeklinde konuştu.

AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma yaptığı konuşmada, “Biz büyük bir aileyiz. Bayramlaşıyoruz, kucaklaşıyoruz. Bugün daha çok sevgiyi, kardeşliği, güzellikleri çoğaltmanın ülkemizi büyütmenin zamanıdır” derken, AK Parti Ordu Milletvekili Ergun Taşçı, “Ordu’da mübarek Kurban bayramını idrak ediyoruz. Zaferler ayı olan Ağustos’ta Kurban bayramını güzelliğini hep birlikte yaşıyoruz” diye konuştu.

AK Parti Ordu Milletvekili Dr. Şenel Yediyıldız ise yaptığı konuşmada, “Bugün burada Kurban bayramı münasebetiyle birliğin ve beraberliğin örneğini gösteriyoruz. İnsallah bu örneğimiz Ordu’da daha da büyüyerek, daha da ileri giderek, devam eder temennisindeyim. Biz bir araya gelmek için bir sürü sebebi olan bir milletiz. Bugün, Ordu bunun en güzel örneğini gösteriyor. Tüm Türkiye’de bu örnek olacaktır. Bu örneği ortaya koyan Sayın Valimize teşekkür ediyorum” dedi.

Ordu MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt konuşmasında “Bu bayram vesilesiyle Suriye’de devletimizin varlığı, birliği ve bütünlüğü, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bin yıllık geleceği için mücadele eden Türk Silahlı Kuvvetlerimize, Özel Güvenlik Kuvvetlerimize, Özel Harekatımıza cenabı Allah yardım etsin, ayaklarının tırnaklarına dahi zarar gelmesin. Bu Kurban vesilesiyle en büyük temennim başta PKK olmak üzere FETÖ gibi bütün terör örgütlerinden temizlenilen bir ülkeyi hep birlikte yaşayalım istiyorum. Bu ülkede birliği, beraberliği, huzuru koruyalım. Böyle bir bayram güzelliği yaşattığı içinde Sayın Valimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kent Bayramlaşma programında söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Allah bugünleri aratmasın. İnşallah her geçen gün bayram güzelliğini dolu olarak böyle güzel günler görürüz. Hepinize saygılar sunuyorum” diyerek, sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından programa katılanlara ikramda bulunuldu.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-