Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ORDU UMKE VE 112 ACİL EKİPLERİ ELAZIĞ’DA DEPREM BÖLGESİNDE

ORDU UMKE VE 112 ACİL EKİPLERİ ELAZIĞ’DA DEPREM BÖLGESİNDE
25 Ocak 2020 - 16:25

Dün akşam saatlerinde Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin hemen ardından, İl Sağlık Müdürümüz Dr. Mustafa KASAPOĞLU’nun talimatlarıyla harekete geçen 5 kişilik UMKE ekibi ve 4 kişilik 112 ekibi , UMKE aracı ve 112 Acil Ambulansı ile birlikte hemen yola çıkarak sabahın ilk saatleri ile birlikte Elazığ’da deprem bölgesine ulaştı. Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü Afet ve UMKE birimi ile koordine halinde olan ekibimiz Deprem bölgesindeki arama-kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.

Ülkemiz, Elazığ’da meydana gelen ve birçok şehirde hissedilen depremle sarsılırken, yurdun dört bir yanından da deprem bölgesine destek yağdı. Bakanlıklar, Türk Kızılayı, AFAD, UMKE gibi kurumların yanı sıra belediyeler ve vatandaşlar da seferber olarak depremin yaralarının sarılması için harekete geçti. Deprem bölgesinde yaşayanların mağdur olmaması için çok sayıda araç, teçhizat ve ekip bölgeye sevk edildi.

Depremin ardından Ordu UMKE ekiplerinin de deprem bölgesine hareket ettiğini kaydeden İl Sağlık Müdürümüz Dr. Mustafa Kasapoğlu; “Dün gece depremden sonra ilk saatler içerisinde Ordu’dan UMKE ekibimiz ile birlikte 112 Ambulansımızı da ekipleri ile birlikte Elazığ’daki deprem bölgesinde vatandaşlarımıza yardım amacıyla arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere gönderdik. İlhiyaç durumunda başka ekiplerimizi de olay bölgesine göndereceğiz. Devletimiz tüm paydaşlarıyla birlikte seferber olmuş durumda. Elazığ’da meydana gelen ve çevre illeri de etkileyen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yaralı ve evleri zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum” dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-