Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ORDU TABİPLER ODASI BAŞKANI’NDAN KRİTİK UYARI!

ORDU TABİPLER ODASI BAŞKANI’NDAN KRİTİK UYARI!
04 Haziran 2020 - 22:57

Covid 19 salgınıyla ilgili uyarılarda bulunan Ordu Tabipler Odası Başkanı Esra Yancar Demir, Evet virüsün hastalık yapabilme gücünde azalmalar meydana gelmiş olabilir ancak yine de hala karşımızda çok fazla bilmediğimiz, hakim olmadığımız bir düşman var.” dedi.

Ordu Tabipler Odası Esra Yancar Demir, covid 19 salgınıyla ilgili önemli uyarılar geldi. Başkan Esra Yancar Demir, Ordu’da il dışından gelenlerin vaka sayısının artmasına neden olduğunu söyledi. Demir, tedbirler konusunda uyarılarda bulundu. Tedbirler konusuna dikkat çeken Demir, “Öncelikle ikinci bir dalgadan bahsedebilmek için birinci dalganın sonlanmış olması gerekiyor. Ancak görünen tabloda birinci dalga henüz tamamlanmış değil.

Salgınların doğal seyrinde dalgalanmalar doğal olarak karşılanır. Şu andaki tabloda vakalarda ve vakaların şiddetlerinde önemli oranda azalmalar mevcut, buna istinaden de belirli standartlar çerçevesinde normalleşme süreci başladı. Ancak bu normalleşme yanlış anlaşılmamalı. Hala belirli kurallara uymamız gerekiyor.” Başkan Yancar Demir, “Evet virüsün virülansı dediğimiz hastalık yapabilme gücünde azalmalar meydana gelmiş olabilir ancak yine de hala karşımızda çok fazla bilmediğimiz, hakim olmadığımız bir düşman var. Hala hastalık yapıyor, hala yayılıyor, hala zatürre yapıyor ve hala öldürebiliyor. Vatandaşlarımızın tüm bu detayları düşünerek, bilerek hareket etmesi ileri derecede önem taşıyor. Mutlaka maskemizi doğru şekilde kullanalım. Sosyal mesafe kuralına mutlaka önem verelim. Hepimiz bunaldık, yorulduk eski yaşantımızı özledik ancak şimdi yapacağımız bir hata bize çok daha ciddi kısıtlamalar olarak geri dönebilir. Son olarak da Ordu’da vaka sayılarında artış olduğunu söyleyen Demir, “Bunların ortak paydasına baktığımızda il dışından gelen ve 14 gün izolasyon kuralına uymayan vatandaşlarımız olduğunu üzülerek görmekteyiz. Tüm vatandaşlarımıza rica ediyoruz, tüm bu emeklerin boşa gitmemesi adına lütfen bu kurallara uyun, uymayan varsa mutlaka uyarın. Daha güzel günlerde görüşeceğimiz günlere. Hep birlikte başaracağız.” dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-