Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ORDU TABİP ODASI BAŞKANI TÜRK HEKİMLERİNE ÇAĞRIDA BULUNDU

ORDU TABİP ODASI BAŞKANI TÜRK HEKİMLERİNE ÇAĞRIDA BULUNDU
27 Kasım 2020 - 17:57

Ordu Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali COŞKUN Tıbbiyelilere, Türk Hekimlerine çağrıda bulundu.

Ordu Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali COŞKUN ‘un yaptığı konuşma da şunları ifade etti; “Türk hekimleri, Vatanına ve Milletine bağlı, vatandaşlarının sağlığı için hayatını tehlikeye atmaktan çekinmeyen kutsal bir mesleğin temsilcileridir.

Türk Hekimlerinin, Anayasal Meslek Kuruluşu TTB, bugün bölücü emellere hizmet eden kişi ve kuruluşlarla temas içinde ve her fırsatta ülkemizi dış devletlere şikâyet etmek için bahane arayan, bunu da demokrasi maskesi altında yapan bir kadro tarafından yönetiliyor.

Bizler, TTB yönetimini, bölücü mahfillerden uzak durmaları yönünde defalarca kamuoyuna önünde açık ve kararlı biçimde uyarmış Tabipler Odaları ve Hekim Grupları olarak, bir kez daha haykırıyoruz.

Merkez Konseyi Başkanı, Öcalan’a özgürlük platformu ile anılan, Yüksek Onur Kurulu üyesi, Bölücü faaliyetlerin odağı olarak bilinen PKK’nın bağlı kuruluşu iddiaları ile gündeme gelen DTK üyeliği iddiası ile tutuklanan, Mevcut TTB Yönetimi’nin, hekim sorunları ve hekim hakları ile hiç samimi ilişkisi kalmamıştır.

Hekim hakları ve toplum sağlığı çalışmaları sadece, gerçek amaçlarını saklamak için bir maskedir.

Türk Hekimleri, Vatanın ve Milletin birliği ile Hekimliğin kaderi arasındaki güçlü ilişkinin bilicinde olarak, Ulusal bütünlüğümüze karşı karar ve eylemlerini devam ettiren mevcut TTB Yönetimi’ne daha fazla tahammül etmek zorunda değildir.

TBB’yi Türk Hekimlerini birleştiren temsil eden, milli ve demokratik bir kuruma dönüştürmek için Türk Hekimlerini, Tabip odalarına üye olmaya ve TBB’yi Türk Milletine yaraşır bir hekim örgütü yapmak için göreve davet ediyorum.” dedi.         

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-