Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ORDU STADYUMUNUN EKSİK KALAN İŞLERİNİN 5 NİSAN’DA İHALEYE ÇIKARILACAĞININ MÜJDESİNİ VERDİ

ORDU STADYUMUNUN EKSİK KALAN İŞLERİNİN 5 NİSAN’DA İHALEYE ÇIKARILACAĞININ MÜJDESİNİ VERDİ
12 Mart 2020 - 1:37

BAŞKAN TOMAKİN ;

ORDU STADYUMU GÜNLÜK 1000 GENCİMİZİN FAYDALANACAĞI DEVASA BİR SPOR KOMPLEKSİ OLACAK 

Spor Tesislerinin içinde açılan SPOR LiseSİ Sporcular için cazibesi yüksek bir okul olacak

Genel Başkan Vekilimiz Prof.Dr.Numan Kurtulmuş Başkanlığında Ankara’da yapılan İl Başkanları toplantısında  söz alan İl Başkanı Halit Tomakin, toplantıda bulunan  Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılarına  Ordu Stadyumu hakkında bilgi vererek eksikliklerin ne zaman yapılacağını sordu. Başkan Tomakin Ordu Stadyumuna bugüne kadar 150 milyon harcandığını stadyumun Ordu halkı tarafından bir an önce faaliyete geçmesinin beklendiğini ifade ederek Ordu Stadyumunun 20 bin seyirci kapasiteli olduğunu , stadyumda 8 adet Ferdi Spor Antrenman  Salonu, 12 Derslikli Spor Lisesi ve 40 kişilik öğrenci pansiyonunun yanı sıra günlük bin gencin faydalanacağı devasa bir spor kompleks ‘i olduğunu bilgini verdi.

STADYUMUN İÇİNDE SPOR LİSESİ VE 40 KİŞİLİK PANSİYON YAPILACAK

Başkan Tomakin, Ordu stadyumunda ikmal ihalesi için ise , çevre düzenlemesi, koltuklar, Jeneratör ve Trafo, ışıklandırma, skorboard, spor lisesi sınıfı ve 40 kişilik pansiyon yapımı,  Elektronik aksamlarının tamamlanması, Bireysel Spor Salonlarının bölünmesi ve iki adet yeni spor salonu yapılması işinin kaldığını Ordu halkının bir an önce stadın bitirilerek faaliyete geçmesini beklediğini Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılarına ifade etti.

Ordu Stadyumunun geriye kalan 40 Milyon TL.’lik kısmının ihalesinin 5 Nisan’da yapılacağı müjdesini verİLDİ

Başkan Tomakin, Toplantıya başkanlık eden Genel Başkan Vekili Ordu’lu hemşehrimiz Prof.Dr.Numan Kurtulmuş Ordu stadyumunun sorunlarını ve eksikliklerini bildiğini ifade ederek Bakan Yardımcılarına ilgilenilmesi talimatını verdiğini belirterek, Bakan Yardımcıları toplantıya verilen aradan sonra Ordu Stadyumunun geriye kalan 40 Milyon TL.’lik kısmının ihalesinin 5 Nisan’da yapılacağı müjdesini vererek, eksikliklerin en kısa zamanda tamamlanarak Ordu stadyumunun faaliyete alınacağını ifade ettiler. İl Başkanı Halit Tomakin, ilgilerinden dolayı Başta Genel başkan Vekilimiz değerli hemşehrimiz Numan Kurtulmuş beye Gençlik ve Spor Bakanımıza ve Bakan Yardımcılarına teşekkür  ederek  Ordu stadyumunu halkımızın istifadesine sunacağız dedi .

Bireysel antrenman salonlarında. (Atıcılık, Okçuluk, Eskrim, Boks, Kick Boks, Wushu, Taekwondo, Masa Tenisi, Curling) ANTREMAN YAPABİLECEK

Başkan Tomakin , Ordu Stadı bittiğinde ;   3.Ligde mücadele eden 52 Orduspor Futbol Kulübü Stadı Kullanabilecek, ayrıca boş olan haftalar bal Ligi takımlarına tahsis edilebceğini,  Büyükşehir Ordu ilinde Spor Lisesi açılmış olacak. Spor Tesislerinin içinde açılan Lise Sporcular için cazibesi yüksek bir okul olacak. Ayrıca , Bireysel antrenman salonlarında günde bin sporcu antrenman yapabilecek. (Atıcılık, Okçuluk, Eskrim, Boks, Kick Boks, Wushu, Taekwondo, Masa Tenisi, Curling)dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-