Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ordu – Giresun Havalimanındaki Sıkıntılar Meclise Soru Önergesi Oldu

Ordu – Giresun Havalimanındaki Sıkıntılar Meclise Soru Önergesi Oldu
09 Ağustos 2019 - 15:24

Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Ordu-Giresun Hava limanındaki sıkıntıları Ulaştırma Bakanı’na sordu. Çok sık yaşanan uçuş iptallerinin ve bilet fiyatlarının diğer hava limanlarına oranla yüksek oluşunun nedenlerini soran Adıgüzel, önergesinde şu soruları yöneltti:

1.      Ordu-Giresun hava limanında batı-doğu doğrultusunda inişleri engelleyen coğrafi bir handikap söz konusu mudur? Şayet böyle bir durum söz konusu ise tam olarak nasıl bir engeldir?

2.      Bazı hava koşullarında uçuşlar iptal olmakta ya da iniş farklı hava limanlarına gerçekleştirilmektedir. Zor hava koşullarında da inişi sağlayacak modern teknik donanım yönünden Ordu – Giresun Hava limanının bir eksiği söz konusu mudur?

3.      Özellikle fındık sezonu olması nedeniyle bu hava limanının kullanımın artacağı ortadadır. Ayrıca Kurban Bayramı olması nedeniyle talebin çok yükseleceği gözetilerek, ek sefer konulması düşünülmekte midir?

4.      Özellikle Ordu-Giresun Hava limanındaki uçak bileti ücretlerinin çok yüksek olduğu yönünde şikayetler söz konusudur. Ücret yüksekliği, sefer sayısındaki azlık nedeniyle talebin uçuş sayısına oranla yüksek olmasından mı, yoksa başka bir nedenden mi kaynaklanmaktadır? Şayet talep yüksekliği nedeniyle böyle bir durum varsa bu konuda bir fizibilite çalışması yapılarak sefer sayılarının kalıcı olarak yükseltilmesi düşünülmekte midir?