Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ORDU GENÇLİK MERKEZİ MÜDÜRÜ GENÇ TESİSLERLE İLGİLİ KONUŞTU

ORDU GENÇLİK MERKEZİ MÜDÜRÜ GENÇ TESİSLERLE İLGİLİ KONUŞTU
01 Mart 2021 - 23:36

A52TV ekranlarından yayınlanan Çay Saati programına telefonla bağlanan Ordu Gençlik Merkezi Müdürü Mustafa Genç ,Ünye’de yapılan sportif çalışmaları anlattı.

Ordu Gençlik Merkezi Müdürü Mustafa Genç yaptığı konuşmada şunları ifade etti;

“Pandemi sürecinde dünyayı kasıp kavuran hastalık tatbiki ülkemizde de etkisini gösterdi. Esnafların büyük bir kesimine zararı oldu ama diğer taraftan da çoğu kişi evden çalışırken bizim Gençlik Merkezi çalışan arkadaşlarımız fazla mesai yaptı. Gençlik Merkezinde arkadaşlarımız sağlık çalışanları için siperli maske üretiminde bulundu.

Yurtlarda çalışan mesai arkadaşlarımız da yurt dışından devletimize getirdiği 14 gün izolede misafir ettiler. Bu süreç devam ederken normalleşmeler içinde de yavaş yavaş ve kontrollü bir şekilde antrenmanlara başlandı.

Bazı spor dallarında gençlik ve spor bakanlığımızdan izinler alınarak yarışmalar başlatılıyor bu sporların başında voleybol, basketbol, hentbol lig maçları bulunmaktadır. Üçüncü lige kadar bulunan futbol maçları var. Önümüzdeki süreçte de bal ligi maçları oynanacak bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor.

Çınarsuyu göreve geldiğimden beri içime dokunan bir yerdi. Cevizdere yapılınca unutuldu o yüzden kaderine terkedilen bir yerdi. Sağolsunlar Bakanımız, Bakan Yardımcımız, Belediye Başkanımız ve Kaymakamımız hep beraber el ele verdik. Yapılan çalışmalar neticesinde ödeneği de çıktı. Firma 60 gündür çalışıyor son kontroller için pazar günü oradaydık gerçekten çok güzel tesis oluyor.

Rüzgârı kesmesi için 2 metre boyunda perde kullanılıyor. Fakat bu hafta yağmurlu olduğu için kum ve gravür serilimini firma 1 hafta 10 gün sonraya ertelenmek zorunda kaldı. Dolayasıyla 1 hafta 10 gün çalışmalara ara verilecek, hava tekrar düzeldiği zaman kum ve gravür serimi devam ettirilecek.

Tribünle ilgili bir tek sorunumuz var. Tribün yapmak istiyoruz ama yol tarafının tamamı çizgiden itibaren kara yolları mülkiyetinde, deniz tarafında da perdeyi kesip tribün ekleyebilir miyiz? Ekleyemez miyiz? Onunla ilgili, birlikte istişare yapıp ona da bir çözüm bulmaya çalışıyoruz. Işıklandırmamızda güzel oldu. İnşallah takımlarımız akşamları gece saat on ikilere kadar keyif ile antrenmanlarını yapabilecekler.

Ünye merkeze yakın olması özellikle alt yapıdan antrenman yapan sporcularımız, yavrularımız için biçilmiş bir kaftan oldu. Öbür taraftan da Cevizdere sel felaketi olmuştu hepimizi derinden üzdü sahamız balçık ile kaplanmıştı. Sentetik sahamızı 350 -400 bin liralık ödenekle yenilemiştik ve iki yıldan beri hizmette.

Ünye 1957 spor kulübümüz rahatlıkla antrenmanlarda kullanıyor. Oradaki en büyük eksiklik ise mevcut soyunma odasının yetersizliğiydi.Sağolsun kulüplerimizin talebi doğrultusunda belediye başkanımız, kaymakamımız, sayın başkan yardımcımız Yavuz Selim Kıran Beyin’de desteği ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’mızdan soyunma odasıyla ilgili 1 milyon civarında ödenek alındı ihalesi yapıldı .vE sözleşmesi imzalandı, 1 hafta 10 gün içinde işe başlanma olasılığı bulunmaktadır.”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-