Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ordu Devlet Hastanesinde Başarılı Operasyon

Ordu Devlet Hastanesinde Başarılı Operasyon
02 Mart 2021 - 12:42

Kendi Dokularından Topuk Yapıldı

Ozan A. adlı hasta geçirdiği travma sonrası bir takım tedaviler almış ancak sağ topuk bölgesindeki yara ve doku defekti gelişmiş.

Bu sürede çalışamadığını, yürüyemediğini, günlük ve kişisel ihtiyaçlarını görürken zorlandığını belirten hasta Ozan A. Ordu Devlet Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi polikliniğine başvurmuş, Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Nuh EVİN tarafından değerlendirilen hastaya Mikrocerrahi işlem ile serbest doku nakli yapıldı.

Hastanın kasık bölgesinden damarlarıyla birlikte alınan dokunun, doku kaybının olduğu yeni yerine aktarıldıktan sonra mikroskop altında yapılan Mikrocerrahi işlemle damarlarının ayak damarlarına bağlandığını ve dokunun başarılı bir şekilde yaşatıldığını belirten Dr. Nuh EVİN, hastanın cerrahi sonrası 2. haftasında yürümeye başlatıldığını, birinci ayını doldurduğunu, artık tüm işlerini kolayca yapabildiğini ve işinde çalışabileceğini aktardı.

Mikrocerrahi işlemlerin Ordu Devlet Hastanesinde başarıyla gerçekleştirildiğini belirten Dr. Nuh EVİN, bunun bir ekip işi olduğunu, bu konudaki ihtiyaçların hastane yönetimince hızlıca giderildiğini, özellikle ilk 6 saat içinde hızlıca opere edilmesi gereken uzuv kayıplarının 112 Acil Servis Hizmetleri birimiyle olan hızlı iletişim ve nakil süreçleri sayesinde erken dönemde gerçekleştirildiğini, diğer branşların ve sağlık görevlilerinin bu konuda deneyimli ve hassas olduklarını aktardı.

Mikrocerrahi işlemler konusunda hastanenin yeterli altyapı ve deneyime sahip olduğunu belirten Dr. Nuh EVİN, halkımızı yaralanmalara karşı çok dikkatli olunması konusunda uyardı ve bu konuda tüm hizmetleri Ordu Devlet Hastanesi’nde alabileceklerini aktardı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-