Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ordu Devlet Hastanesi’nde Başarılı Operasyon

Ordu Devlet Hastanesi’nde Başarılı Operasyon
05 Kasım 2019 - 11:02

25 yaşındaki Musa Özkan isimli vatandaşımız 30 Mayıs 2019 tarihinde geçirdiği ciddi trafik kazası sonrası bir takım tedaviler almış ancak sağ topuk bölgesindeki yara ve doku defekti yaklaşık 4 ay boyunca kapatılamamış.

Bu sürede çalışamadığını, yürüyemediğini, günlük ve kişisel ihtiyaçlarını görürken zorlandığını belirten hastamız Musa bey hastanemiz Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi polikliniğine başvurmuştur. Plastik Cerrahi Uzmanımız Op.Dr. Nuh EVİN tarafından değerlendirilen hastamıza mikro cerrahi işlem ile serbest doku nakli yapılmıştır.

Op.Dr.Nuh EVİN; “Hastanın kasık bölgesinden damarlarıyla birlikte alınan dokunun, doku kaybının olduğu yeni yerine aktarıldıktan sonra mikroskop altında yapılan mikro cerrahi işlemle damarlarının ayak damarlarına bağlandığını ve dokunun başarılı bir şekilde yaşatıldı aktardı. Yapılan operasyonun zorlu bir ameliyat olduğunu belirten Op.Dr. Nuh EVİN, hastamızın cerrahi sonrası 2. haftasında yürümeye başlatıldığını, birinci ayını doldurduğunu, artık tüm işlerini kolayca yapabildiğini ve işinde çalışabileceğini aktardı. Mikro cerrahi işlemlerin hastanemizde başarıyla gerçekleştirildiğini belirten Op.Dr.Nuh EVİN son 3 ay içerisinde 4 adet mikro cerrahi serbest doku nakli ile 10’un üzerinde travma sonrası kopan parmak, el, ayak gibi uzuvların mikro cerrahi replantasyonunun başarıyla gerçekleştirildiğini söyledi. Ordu Devlet Hastanesinin hem Ordu, hem de çevre İllere mikro cerrahi işlemler bakımından hizmet verdiğini söyleyen Op.Dr.Nuh EVİN, bunun bir ekip işi olduğunu, bu konudaki ihtiyaçların hastane yönetimince hızlıca giderildiğini, özellikle ilk 6 saat içinde hızlıca opere edilmesi gereken uzuv kayıplarının 112 Acil Servis Hizmetleri birimiyle olan hızlı iletişim ve nakil süreçleri sayesinde erken dönemde gerçekleştirildiğini, diğer branşların ve sağlık görevlilerinin bu konuda deneyimli ve hassas olduklarını aktardı. Mikro cerrahi işlemler konusunda Ordu Devlet Hastanesi’nin yeterli altyapı ve deneyime sahip olduğunu belirten Dr. Nuh Evin, halkımızı yaralanmalara karşı çok dikkatli olunması konusunda uyardı ve bu konuda tüm hizmetlerin Ordu Devlet Hastanesi’nde alabileceklerini aktardı.”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-