Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ORÇEV: “Yetkililer ne yapıyor?”

ORÇEV: “Yetkililer ne yapıyor?”
06 Eylül 2019 - 10:22

            Ordu Çevre Derneği Perşembe’de eski çöp alanında çıkan yangın ve Mesudiye’deki balık ölümleri hakkında yöneticileri ve yetkilileri sorumlu tutan açıklama yaptı.

            ORÇEV yönetim kurulu yaptığı açıklamada yetkililerin olay olunca bile ortaya zor çıktıklarını vurgulayarak, “Mesudiye’de su projesi kapsamında yaylaya zarar veriliyor. Dere kurutuluyor ve koruma altındaki kırmızı alabalıkların ölümüne neden olunuyor. Projenin yanlışlığı ortada. Verilen zararla ilgili soruşturma ve kovuşturma yapılmalı. Bu açıklamamız suç duyurusu olarak değerlendirilmelidir.” dendi.

            Yangın seyrediliyor

           Yapılan açıklamada Perşembe’de eski çöp alanında çıkan yangına da değinilerek, “Perşembe’den görülen ve Perşembe manzaralı eski çöp alanında bir haftadır dumanlar yükseliyor ama Perşembe Belediyesi, kaymakamı ve Ordu Büyükşehir Belediyesi yöneticilerinden bir adım yok. Özellikle Perşembe yöneticileri çöp yangınını seyrediyorlar. Bu kadar sorumsuzluk olamaz. Hem sağlık hem de yangın tehlikesi açısından birinci gün önlem alınması gerekirken günlerce müdahalenin yapılmaması düşündürücü. Ayrıca bu çöpler buradan taşınması gerekirken hiçbir çalışma yapılmamaktadır. Bu konuda da yöneticiler hakkında soruşturma ve kovuşturma yapılmalı.” denildi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-