Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

ONLAR DÜŞÜRDÜKLERİNİ ZANNEDİYORLAR

ONLAR DÜŞÜRDÜKLERİNİ ZANNEDİYORLAR
14 Nisan 2015 - 17:42

Hukuki yollardan hakkımızı aramaya devam edeceğiz…

timthumb1

Ünye Spor Teknik Direktörü İmdat Musa YILDIRIR, çok ince hesaplar yapılarak Ünye Sporu küme düşürdüklerini zannettiklerini ve Ünye Spor olarak haklarını hukuki ve yasal yollardan arayacaklarını söyledi.

Ünye Sporun ligden düşürülmesi konusunda, Türkiye’nin değişik illerindeki Federasyonun görevlileri, temsilcileri, Bölgedeki Amatör Futbol işlerle uğraşan insanları ve Hocaları ile görüştüklerinde hepsinin ortak görüşünün böyle saçmalığın olamayacağını. Ulukavak takımının Ünye Sporu neden ilgilendirdiğini, Bal liginin havasına göre bir karar verilmesi gerektiği kanaatine vardıklarını söyleyen Yıldırır. ilk toplanan hukuk kurulunun kararının kesin olmadığını ve şuan Ünye Sporun ligden düşmediğini, hukuken itirazlarına devam edeceklerini ve bu itirazlardan da olumlu bir sonuç çıkaracaklarını belirtti.

Ünye Spor Teknik Sorumlusu Musa İmdat YILDIRIR,

”Ünye Spor 25 puanla, Ordu Bölgesinde rakibi görülen Fatsa Belediye Spor ile bizim düşmemizi ilgilendirmeyen ve aynı puanda olan Ulukavak Spor’un da araya sokulması sonucu Türkiye Futbol Federasyonunun yayınladığı 3’lü averaj durumuna sokularak, Ünye Spor’un çok ince hesaplarla küme düşürülmesi söz konusu. Ancak ligin henüz tescil edilmemesi le birlikte yani Federasyonun son nihai kararı vermediği için biz kendimize düştü gözü ile bakmıyoruz.

Bizim bu noktadan sonra gerçekleştireceğimiz öncelikli eylem Amatör İşlere itiraz dilekçemizi vermek olacak ve sonrasında da Federasyonun Tahkim Kuruluna bir itiraz dilekçesi göndereceğiz. Tahkim Kurulu, Amatör işlerden ve hukuk kurulunun verdiği karardan daha geniş kapsamlı, daha sağduyulu ve olaylara çok daha derinlemesine bakan bir kurum olduğu için, olumlu bir karar olarak Fatsa Spor ve Ünye Spor’un bir final müsabakası oynama hakkının doğacağına inanıyoruz.

Baktığımız zaman Bölgesel Amatör Ligin diğer Amatör ve Profesyonel liglerden farklı bir statüsü var. Kendi İl bazında ki durumlarına bakıldığı zaman, Ünye Spor ve Fatsa Belediye Spor Ordu bölgesinin takımları olduğu için ve Ulukavak Spor sıralamanın haricinde Ordu Bölgesi takımlarını ilgilendirmediği için, Ünye Spor ve Fatsa Belediye Spor’un kendi aralarında bir final müsabakası gerçekleştirilme hakkı doğuyor. Biz bunu talep ediyoruz ve bunun için mücadelemizi devam ettiriyoruz. Bu mücadelemizin sonucunda da olumlu bir sonuç doğacağına inanıyoruz.

Bu konuda Türkiye’nin değişik illerinde Federasyonun görevlileri, temsilcileri, bölgedeki futbol amatör işlerle uğraşan insanları ve hocalar ile görüştüğümüzde hepsinin ortak görüşü böyle saçmalığın olamayacağını. Ulukavak takımının Ünye Sporu neden ilgilendirdiğini, Bal liginin havasına göre bir karar verilmesi gerektiği kanaatine varıyorlar. Bilindiği gibi ilk toplanan hukuk kurulunun kararı kesindir diye bir kaide yok. Yani şuanda Ünye Spor ligden düşmüş değil.” şeklinde açıklamalarda bulunurken, hukuken itirazlarına devam edeceklerini ve bu itirazlardan da olumlu bir sonuç çıkaracaklarını belirtti.

 Perşembe günü antrenmanlara start vereceğiz…

”Şuan için ligden düştüğümüz konusunda kesin bir karar olmadığı için Perşembe günü bütün takım bir araya gelip antrenmanlara devam etmeyi planlıyoruz. Buradan da bu hukuki süreçte tüm Ünye halkının yanımızda olmasını temenni ediyorum.

Keza Ünye Spor düşse bile 11 Ağustostan, 12 Nisan tarihleri arasında geçen bu lig maratonun da Ünye’nin bu çocukları terinin son damlasına kadar gereken  mücadeleyi şerefli bir şekilde vermişlerdir. Ve bu mücadeleyi maddi ve manevi hiçbir katkı olmaksızın gerçekleştirmişlerdir. Bu sezon oynanan futbol, eğer bu çocukların arkalarında durulduğu taktirde daha güzel şeyler yapacağının da ispatıdır.” diyerek sözlerini tamamladı.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P