Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

OKUL VE HASTANE AYNI PROTOKOLDE BULUŞTU

OKUL VE HASTANE AYNI PROTOKOLDE BULUŞTU
27 Şubat 2020 - 15:26

Ünye Cumhuriyet İlkokulu ile Özel Ünye Çakırtepe Hastanesi arasında “Kardeş Okul-Kardeş Kurum” protokolü imzalandı.

Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Makamında gerçekleştiren programda Ünye Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Kemal Öztürk, Özel Ünye Çakırtepe Hastanesi Genel Müdürü Davut Durak ve Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz “Kardeş Okul-Kardeş Kurum” protokolünü imzaladı.

Atılan imzalar öncesinde konu ile ilgili açıklamalarda şunlar ifade edildi;

Ünye Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Kemal Öztürk; “Bugün Ünye Çakırtepe Hastanesinin çok değerli Genel Müdürü Davut Bey ve sevgili doktorumuz Ali Coşkun Bey ile birlikteyiz. Sevgili Milli Eğitim Müdürümüz bu iki kurumun kardeşliğine şahit olmak için bizleri kabul etti. Milli Eğitim ülkemizin vazgeçilmezidir. Diğer bir önemli husus da sağlıktır. Biz bu iki önemli hususu bir araya getirmeyi düşündük ve “Kardeş Kurum-Kardeş Okul” ilişkisini gerçekleştirmeye karar verdik. Milli Eğitimin hedefleri doğrultusunda yapılabilecek olan her türlü eğitim öğretim faaliyeti, sosyal etkinlikler, sosyal sorumluluk projeleri, öğrencilerimizin sağlığı, velilerimizin bilgilendirilmesi gibi pek çok fikir alışverişinde uzlaştığımız konularda birlikte hareket etme kararı aldık. Maddiyat gibi bir konu asla yoktur. Önce kardeşlik, samimiyet ve maneviyat önceliğimizdir.”dedi.

Özel Ünye Çakırtepe Hastanesi Genel Müdürü Davut Durak; “Biz eğitim kurumlarını diğer bütün kurumların anası olarak kabul etmemiz lazım. Oraları ihmal etmememiz, görmezden gelmememiz gerekiyor. Bu protokol bir adım oldu, Kemal Hocamız bize bu konuyu anlattı ve bizde seve seve kabul ettik. İnşallah bu yolda faydalı işler ortaya çıkartırız.”dedi.

Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz;

“İlçemizin güzide hastanesi olan Özel Ünye Çakırtepe Hastanesi ile Cumhuriyet İlkokulumuz arasında imzalanacak olan bu protokolün hayırlara vesile olmasını diliyorum. Gerçekten güzel çalışmalara vesile olacak bir protokol oldu. Bu protokol diğer okul ve kurumlarımız için örnek olacaktır. Biz sahada kuvvetli bir paydaşız ve hem öğrencilerimize hem velilerimize hem de toplumun büyük bir kesimine birlikte hitap ediyoruz. İnşallah bu protokol ile güzel çalışmaları yapacağız ve faaliyete geçireceğiz.”dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-