Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Okul Sporları Kura Çekimi Yapıldı

Okul Sporları Kura Çekimi Yapıldı
31 Ekim 2018 - 17:02

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Okullar Arası spor müsabakalarının Ünye Grubu fikstürlerinin kura çekimi Ünye Gençlik Hizmetleri spor salonunda gerçekleştirildi.

Spor salonu toplantı salonunda saat 10:00’da gerçekleşen Okul Sporları fikstür kurasında Okul Sporları İlçe Temsilcisi Beden Eğitimi Öğretmeni Metin Tamtürk ve okulları temsilen Beden Eğitimi öğretmenleri katıldı.

Diğer iki merkez olan Fatsa ve Ordu’da da aynı saatte gerçekleşen kura çekiminde Futbol,Voleybol,Basketbol ve Futsal dallarında gruplar belirlenmiş oldu. Buna göre hazırlanacak olan fikstürler de kısa sürede açıklanacak.

Ünye Okul Sporları İlçe Temsilcisi Metin Tamtürk açıklamasında şunları ifade etti;

“2018-2019 eğitim öğretim yılı okul sporları faaliyetleri Ünye grubunun fikstürü için kura çekimini arkadaşlarımızın da katılımı ile gerçekleştirdik.Ünye,Fatsa ve Altınordu merkezlerinde yapılacak müsabakalar sonrası il finallerine katılacak takımlar belli olacak.

Başarılı Bir Sezonu Geride Bıraktık

Geçtiğimiz sezona baktığımızda yine önceki yıllarda olduğu gibi başarılı bir sezonu geride bıraktığımızı söyleyebiliriz.Bir çok okulumuz il birincisi olarak ilimizi temsilen katıldıkları bölge grup müsabakalarında başarılı maçlar çıkarırlarken,genç erkekler (B) voleybol kategorisinde Mehmet Refik Güven Fen Lisesi ile yıldız kızlar basketbol kategorisinde Fevzi Çakmak Ortaokulu Türkiye finallerine katılma başarısı göstermişler,küçük erkekler voleybol kategorisinde ise Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Türkiye sekizincisi olarak büyük bir başarıya imza atmışlardı. Muaythai,Halter,Bilek Güreşi,Kano,Bisiklet ve Atıcılık branşlarında sporcularımız Türkiye dereceleri yaparak okullarına madalyalar ve takım halinde aldıkları kupalarla dönerlerken,Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ömer Faruk Savran 60kg.’da Türkiye Birincisi olarak bizlere büyük bir gurur yaşatmıştı. Ben bu başarılara ulaşan sporcu öğrencilerimizi tebrik ederken,emek veren öğretmen arkadaşlarımı da ayrıca kutlamak isterim.

Hedefimiz Daha Fazla Öğrencimize Spor Yapma Alışkanlığı Kazandırmak

Geçtiğimiz yıl 1143 kız öğrencimiz ile 2145 erkek olmak üzere toplam 3288 öğrencimize okullarından spor lisansı çıkarıldığını görüyoruz.Eğitim ve öğretim bir bütündür ve sosyal faaliyetleri bir bütün olarak düşündüğümüz zaman eğitimin öğretimden önce geldiğini,olmazsa olmaz olduğunu hep söylüyoruz.Burada asıl amaç öğrencilerin özgüven duygusu içerisinde gelişim göstererek derslerindeki başarılarına katkı sağlamak ve spor yapma alışkanlığı kazanmalarına yardımcı olmaktır.Bu anlamda bu sayıyı daha da artırıp daha çok öğrencimizi aktif spor ile buluşturmayı hedefliyoruz.Ben okul spor müsabakalarında mücadele edecek tüm öğrenci ve öğretmen arkadaşlarıma ve hakemlerimize şimdiden başarılar diliyorum.Tesislerimizin hazırlanması ve kullanımı noktasında emek veren ilçe spor müdürümüz Sayın Aydın Kuyumcu ile tüm personeline de ayrıca teşekkür ederim.Yeni sezon tüm okullarımıza hayırlı olsun.Sakatlık yaşamadan,başarılı bir sezon geçirmelerini diliyorum” diye konuştu.

Takım sporları ile birlikte ferdi spor dallarında Ünye’de geçen yıl 3000 öğrencinin lisanslı spor yaptığını belirten İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Aydın Kuyumcu açıklamasında şunları ifade etti;

Ünye’de Ciddi Manada Sporcu Öğrenci Potansiyeli Mevcut

“Takım sporları ile birlikte ferdi spor dallarında Ünye’de geçen yıl 3000 öğrencinin lisanslı spor yaptığını belirten İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Aydın KUYUMCU “Ünye’de sadece okul müsabakalarında spor yapan ciddi manada bir öğrenci sayımız var. Buna kulüp faaliyetlerini de kattığımızda 5000’e yaklaşan bir sporcu öğrenciden bahsetmek mümkün. Bu öğrencilerimize tesislerimizi açarak onların spor yapabilmeleri için gerekli gayreti gösteriyoruz. Ferdi branşlarda olsun, takım sporlarında olsun ülke genelinde derece yapan öğrencilerimiz ve takımlarımızla da ayrıca gurur duyuyoruz. Yeni sezonun tüm öğrencilerimize ve öğretmen arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Kasım ayında başlayacak olan okullar arası müsabakalar belirlenecek takvim içerisinde yıl sonuna kadar devam edecek.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-