Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Öğretmenler Günü Çiçekçiler için Buruk Geçiyor

Öğretmenler Günü Çiçekçiler için Buruk Geçiyor
24 Kasım 2020 - 2:28

24 Kasım Öğretmenler günü öncesinde çiçekçiler, pandemi nedeniyle biraz burukta olsa hazırlıklarına devam ediyor.

Kentteki çiçekçiler, dünyada etkisini sürdüren Kovid-19 salgınında vaka sayılarındaki artış nedeniyle, 24 Kasım Öğretmenler Günü için verilen siparişleri, salgın riskini dikkate alarak hazırlıyor.

Azelya Çiçek ve Organizasyon İşletme Sahibi İrfan Gördü yaptığı konuşmada şunları ifade etti;

“14 yıldan bu sektörde çalışmaktayım. Yarın 24 Kasım Öğretmenler Günü, başta Mustafa kemal Atatürk olmak üzere bütün öğretmenlerimizin gününü kutluyorum. Hazırlıklarımız yarın için devam ediyor. Pandemi surecinde yarın nasıl geçecek göreceğiz. Bütün müşterilerimiz avantajlı, çünkü her saat çiçek siparişi verebiliyorlar. Pandemi maddi olarak kendini göstermeye başladı. İnsanlar sokağa çıkamıyor ve okullarda kapandığı için geçen seneye göre satışlarda düşüş söz konusu. Orkide, karanfil, gül, buket, olarak aranjman ve ferforje ürünlerimiz en çok talep görüyor. Tek dal çiçek 5 TL’den başlıyor 30-40 TL’ye kadar çıkabiliyor. Orkideler 80 ve 160 TL arasında tekli çiftli olarak değişiyor.” Dedi.

Anı Çiçekçilik işletme sahibi Ahmet Kartal yaptığı konuşmada şunları ifade etti;

“Otuz yıldır bu mesleği yapmaktayım. Ünye’nin en eski çiçekçilerinden biriyim. Pandemi sureci bu sektörü çok etkiledi. Okulların kapanmasıyla birlikte çiçek siparişleri de durdu. Yarın 24 Kasım öğretmenler günü olmasına rağmen değişen bir durum olmadı. Öğrenci ve velilerimiz, öğretmenler günü kutlaması için evlere sipariş veriyorlar. En çok talep gören çiçeklerimiz orkide, buket ve kesme çiçekler talep görüyor. Orkide fiyatları 100 TL’den başlayarak 150 TL’ye kadar çıkabiliyor. Gelen müşteri fiyat aralığını söylediğinde o aralığa uygun buketlerde yapabiliyoruz.” Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-