Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

“ÖĞRETMENİM İLE BERABER OKUYORUM FUAT SEZGİN’İ ANIYORUM” PROJESİ HAYATA GEÇTİ

“ÖĞRETMENİM İLE BERABER OKUYORUM FUAT SEZGİN’İ ANIYORUM” PROJESİ HAYATA GEÇTİ
04 Mart 2020 - 12:21

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri kapsamında başvurusu kabul edilen ve sözleşmesi imzalanan “Öğretmenim İle Beraber Okuyorum Fuat Sezgin’i Anıyorum” projesinin açılış ve tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Ünye Ticaret Borsası’nda gerçekleştirilen programda Çakırtepe Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi projesi olan “Öğretmenim İle Beraber Okuyorum Fuat Sezgin’i Anıyorum” isimli projenin amacı ile yapılan ve yapılacak olan etkinlikler tanıtıldı.

Projenin açılış konuşmasını yapan Çakırtepe Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Tuncar Öztürk,

“2017 yılından bu zamana kadar yürüttüğümüz proje kapsamında öğrencilerimiz gruplar halinde öğretmenleri ile birlikte okuma etkinliği yürüttüler. Kitaplarla düşündüler hayatı gözlemlediler kendilerine yeni ufuklar aştılar. Öğrenciler okurken örnek alacakları kişileri görsün anlasın istedik. İslam bilimleri tarihini aydınlatmak için birçok çalışma yapan ve kendini bu konuya adayan geçmişle gelecek arasında köprü kuran en güzel örneklerden biri Prof. Dr. Fuat Sezgin’dir. Projemizin amacı ise öğrencilerimize ufuk katmaktır.” dedi.

Projenin önemine değinen Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz,;

“Gençlik Ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programına ilçemizde yapılan proje başvurularında Çakırtepe Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi projesi olan “Öğretmenim İle Beraber Okuyorum Fuat Sezgin’i Anıyorum” isimli projemiz kabul edildi ve sözleşmesi imzalanarak uygulanmaya başlandı. Bizler bu projelerin öğrencilerimizin gelişiminde ne kadar önemli olduğunu biliyor ve önemsiyoruz. Çünkü okuma eylemi öğrenmenin temelini oluşturur. Öğrencilerimiz bu proje sayesinde hem Fuat Sezgini tanıyacaklar hem de okumanın tadına varacaklardır. Aynı zamanda geziler ve kültürel etkinlikler yapılacaktır. Projenin oluşumuna katkı sağlayan ve destekleyen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından projeye katılan öğrencilerin yer aldığı slayt gösterisi ve Prof. Dr. Fuat Sezgin’in hayat hikayesini konu edinen kısa film katılanlara sunuldu. Program sergi ve ikramlar ile sona erdi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-