Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Öğrencilerin Karne Heyecanına Ortak Oldular

Öğrencilerin Karne Heyecanına Ortak Oldular
17 Ocak 2020 - 17:44

Ünye’de 24 bin 830 öğrenci karne töreni ile yarı yıl tatiline girdi.

Resmi tören Ünye Merkez İlkokulu’nda düzenlenirken Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören konuşmalar ve müzik dinletisi ile devam etti.

Programın açılış konuşmasında Ünye Merkez İlkokulu Müdürü Hüseyin Akça, okulunun 2018-2019 eğitim-öğretim yılında faaliyete geçtiğini ifade ederek, okulda ki öğrenci ve öğretmen sayısı, açılan kurslarla ilgili bilgiler verdi.

“Karne Alan Tüm Öğrencilerimizi Tebrik Ediyorum”

Ünye Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz programda, “87 okulumuzda eğitim-öğretime devam eden 24 bin 830 öğrencimizin karne sevinci ile büyük bir heyecanla başladığımız 2019-2020 eğitim-öğretim yılı ilk yarısını tamamlıyoruz. İlçemizde eğitim öğretime devam eden 4 bin 150 öğrencimiz bu dönem ilk kez karne heyecanını yaşıyorlar. Karne alan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

“Bol Bol Kitap Okumanız Bizler İçin Önemli”

Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Ünye Milli Eğitim Müdürü Tokgöz, “Değerli öğrencilerimiz karne sade sizlerin değil öğretmen, yönetici ve veliler olarak hepimizindir. Başarınız başarımız, mutluluğunuz mutluluğumuz, üzüntünüz bizim üzüntümüzdür. Sizleri önemsiyoruz. Bütün bu gayret ve çalışmalarımız sizin adınıza. Karne notunuz ne olursa olsun, umudunuzu ve cesaretinizi yitirmeyin. Tatil döneminde zamanınızı arkadaşlarınızla ve ailenizle birlikte geçirin. Kültür, sanat ve spor aktiviteleri ile dolu dolu bir zaman geçirerek tatilinizi dinlenerek geçirmenizi istiyoruz. Özellikle bol bol kitap okumanız bizler için önemli ve değerlidir” diye konuştu.

“Her Çocuk Özeldir Ve Farklı Bireysel Özelliklere Sahiptir”

Velilere çağrıda bulunan Tokgöz, “Her çocuk özeldir ve farklı bireysel özelliklere sahiptir. Asla çocuğunuzun karnesini bir başkayla karşılaştırmayınız. Bu durum çocuğunuza fayda yerine zarar verecektir. Karnelerdeki notlar yüzünden çocuğunuzun kalbini kırmayın. Unutmayın onların gelişim döneminde akademik başarıları değişkendir. Yeter ki siz ona inancınızı gösterin ve gayretle ona yardımcı olmaya çalışın. Başarılarını takdir edin kendine olan güveni gelişsin.  Tatil döneminde çocukların dinlenmelerine, eğlenmelerine kitap okumalarına imkan sağlayarak onları destekleyerek sağlıklı ve mutlu gelişmelerine, okul başarılarına çok büyük katkı vereceğinizi unutmayın” dedi.

“Bütün Başarılarda, En Büyük Pay Öğretmenlerimize Aittir”

Öğretmenlere teşekkür ederek konuşmasını sürdüren Tokgöz şunları kaydetti, “Yarın teminatı çocuklarımızın gelişmesinde ulaştıkları bütün başarılarda, iyiliklerde, güzelliklerde en büyük pay ve başarı öğretmenlerimize aittir. Ülkemizin genç evlatlarını sizlerle yetiştiriyorsunuz. Gerçekleştirdiğiniz bütün çalışmalarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum.”

Konuşmaların ardından müzik dinletisi, işaret dili ile söylenen şarkılar ve kulda açılan okuma-yazma kursuna katılan kursiyerlere belgelerinin verilmesi ile devam etti.

Program Ünye protokolünün sınıflarda öğrencilere karnelerinin dağıtılması ile sona erdi.

Programa Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Garnizon Komutanı Binbaşı Bünyamin Dönmez, Ünye Belediye Başkan Vekili Orhan Gürel, Cumhuriyet Başsavcısı Melih Aladağ, Daire Amirleri, STK temsilcileri ve velilerin katılımı ile gerçekleşti.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-