Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ANDIMIZI BİZE EMANET ETTİ

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ANDIMIZI BİZE EMANET ETTİ
19 Mart 2021 - 0:13

A52 TV ekranlarında her sabah saat 10:00’da yayınlan İlknur ile Çay Saati programına telefon ile canlı yayın konuğu olan İyi Parti İlçe Başkan Yardımcısı ve İnşaat Mühendisi Berkay Torunoğlu , Andımızla ilgili açıklamalarda bulundu.

Berkay Torunoğlu ,”Andımız tabi Mustafa Kemal Atatürk’ ten bu yana Türk milletini birleştiren, bütünleştiren bizim bir takım değerlerimizin gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlayacak olan bir dizi şiirsel sözdür. Bizim andımızla ilgili Mustafa Kemal Atatürk’ ün bize emanet ettiği bir değer olarak bakıyoruz. İktidar partisinin bu konuda daha hassasiyet göstermesinin ve bu yargıtay kararının da biran önce düzeltilmesinin zaruri olduğunu düşünüyoruz. Çünkü biliyorsunuz Japonlar Hiroşima’yı  öğrencilerine bir çok sefer gezdirip göstermişlerdir. O tarihi o kültürü unutmamaları yaşadıkları o faciayı unutmamaları için bütün milli eğitim alanında bütün bu şeyleri değerlendirmişlerdir.

Bizimde andımız gibi kıymetli bulduğumuz değerlerimizi korumamız ve kollamamız gerekiyor, biran önce bu yanlıştan dönülmesini bekliyoruz.”DEDİ.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-