Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

MHP’Lİ BAŞKAN HACIİMAMOĞLU A52TV’YE KONUŞTU

MHP’Lİ BAŞKAN HACIİMAMOĞLU A52TV’YE KONUŞTU
28 Aralık 2020 - 0:48

Milliyetçi Hareket Partisi Ünye İlçe Başkanı MURTAZA HACIİMAMOĞLU a52 tv kanalında yayınlanan Başkanla 52 Dakika programında Oktay Fidan’ın konuğu oldu.

Fidan’nın sorularını yanıtlayan Başkan Murtaza Hacıimamoğlu program şu açıklamalarda bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Ünye İlçe Başkanı MURTAZA HACIİMAMOĞLU;

Milliyetçi Hareket Partisini halkımıza daha iyi tanıtmak istiyorum

“Ben avukatlık mesleğimi icra etmekteyim. İlkokul ve Ortaokul öğrenimimi Ünye’de gerçekleştirdim. Liseyi de okuduktan sonra da Üniversitemi Kıbrıs da devam ettim. Milliyetçi Hareket Partisini halkımıza tanıtmak istiyorum. Okulumu okurken ülkü ocakları ve kültür merkezi vakıflarında görev aldım. Üniversite zamanlarımızda böyle geçti. Mesleğimi icra etmek için memleketimize döndüğümde Nedim Can Beyefendinin görev verdiğim teşkilatımız da fiili görev yapma imkanını bulmuş oldum. 2012 ve 2015 yılları arasında yine Milliyetçi Hareket Partisin de Başkan Yardımcılığı görevini layıkıyla yerine getirmiş olduk. Bugün itibariyle de İlçe Başkanıyım.

Oturduğumuz koltuğun hakkını vermeye çalışıyoruz.

Bunu bir eksiklik görmekten ziyade bizler bu koltuklara oturduysak bu koltuğun hakkını vermemiz gerekiyor. Bu da hizmet etmekle oluyor, vatandaşımızın derdini dinlemek ile oluyor. Aslında belli bir kademeye ve bir makama gelen her insanın yapması gereken bir durumdur. Biz burada oturduğumuz koltuğun hakkını vermeye çalışıyoruz. Bizim bulunduğumuz konum itibariyle çözüm odaklıdır.

Ben ilk göreve geldiğimde bize sıkıntılar vardı.

Biz bu sıkıntıları göreve yeni gelmemize rağmen listemizin en başına aldık. Göreve geldikten sonra resmi kurum gezintilerimizden sonra yüksek makamlarda kalan mahallerimize birtakım geziler düzenledik.  Gezilerimizde nüfus yönünden daha yoğun olan Tekkiraz Mahallemizden başladık. Orada ki muhtarlarımızın ve vatandaşlarımızın bir havuzda biriktirip bağlı olduğumuz bir üst makama bildirdik.

İttifak ortağımızla istişare halindeyiz

Cumhur ittifakı olmamız münasebetiyle Ünye’mizin vitrini olacak her konu hakkında sürekli istişare halindeyiz. Vatandaşımızın veyahut ta herhangi bir mahallemizin de sıkıntılar noktasında istişare halinde olup fikir alışverişi noktasında uygun bir şekilde istişare ediyoruz.

Cumhur ittifakının vatandaşlarımızın iyi anlaması gerekiyor.

Takdir ederseniz ki 15 Temmuz gibi ağır bir süreç geçirdik. İlk zaman Cumhur İttifakı kurulduğunda elbette ki birtakım eleştiriler oldu. Ben bunların Cumhur ittifakı özünü anlayamamalarına, 15 Temmuz darbe girişiminde Ülkemizi nasıl bir abluka altına alındığı noktada o öngörüyü iyi bir analiz edemediklerine bağlıyorum.

Bugün gelinen noktada ittifarkın asıl kuruluş gayesi Ülkemizin bekası, istikrarı ve sürekliliğidir. Bugün Cumhur ittifakı FETÖ’nün ayak oyunlarına, terör örgütlerinin eş güdümlü saldırılarına ve vesayet odaklarının Ülkemizi götürmeye yönelik çabasına ilişkin Milli iradenin dur dediği noktadır.

Bütün liderlerimizin Cumhur ittifakına vermiş olduğu önemin ve emniyetin idrakinin olduğunu düşünüyorum. Vatandaşlarımızın tüm sıkıntılarını istişare bir halde fikir alışverişi yaparak gidermeye çalışıyoruz.

Sorunlara merhem olmaya çalışıyoruz

Organize Sanayi Bölgesinin yılbaşında alt yapı ihalesi yapılıp inşaatına başlatılacaktı. Mesela bu bir kaynak sorunduve sorun giderildi. Ünye ile alakalı hayallerimiz tek bir kalıba sığdırmak gibi bir uygulama olmayacaktır ama biz göreve gelirken covıd-19 salgını sonrasında ekonomik kriz yaşandı. Ben özellikle esnaf arkadaşlarımızın ve büyüklerimizin bu noktada ki sıkıntılarına naçizane merhem olmak isteriz. Yapmış olduğumuz gezilerde ekonomik bir paket oluşturmak kaydı şartıyla, gerek Belediye Başkanımıza ,gerekse İlçe kaymakamlığımıza hep bir şekilde çözüm bulabiliriz diye çalışıyoruz.

Bizim Ünye ile alakalı birçok hayalimiz var.

Dış çehrenin güzelleşmesinden ziyade Vatandaşlarımızın içinde bulunduğu bu krizin giderme noktasında bir hizmet etmek daha doğru olacaktır. Baktığımızda da devletimiz bu konuda yardımlarını yapıyor. Covıd-19’un ilk çıktığı dönemlerde halkımıza birçok imkân tanındı.

Ortak olarak AK Partinin kontroleri değiliz

Bizim Cumhur ortağımız olan Ak Partinin kontrolleri değiliz öncellikle de bunun anlaşılması noktasındayım. Biz sadece ortağımızın Ünye’nin vitrini haline gelecek her projede her daim yanlarındayız. Ünye’mizde Kültür Sarayı, Organize Sanayi gibi eksiklerimiz çok.

Devletimiz başlandığı hiçbir işi yarım bırakmaz

Biz 2014’de bir mahalle idari seçimler geçirdik. Biz orada seçim zamanında özellikle Üniversiteye tahsis etme edilen yer ile alakalı ve Organize Sanayi ile alakalı bu sıkıntının ivedi bir şekilde giderilmesi ile ilgili manifestomuzu halkımız ile paylaşmıştık. Ben şuna bizzat şahidim ki, gerek kaymakam makamının gerekse Belediye Başkanımızın bu sıkıntılarını giderilmesi noktasında Ankara’nın yollarına aşındırdıklarına şahidim.

. Gösterilen bu çabaların birazda taktir edilmesi taraftarıyım. Tamamlamaması sağlanan Organize Sanayinin bitişi bizim ebedi bir şekilde görmemiz lazımdır. Akkuş-Niksar yolu yıllardır çözülemeyen bir plandı bu konuda birçok çözümler oldu. Yapıldı ve adımlar atıldı ama bir çözüme ulaşmış değil.

Enginyurt’un partimizle bağı bitmiştir

Cemal Enginyurt’un bizim partimiz ile hiçbir bağı ve bağlantısı kalmamıştır. O süreçte elbette birtakım kopmalar yaşandı. İnsan topluluğun olduğu yerde elbette bir ayrışım olur.

Erken seçime heveslenmesinler

Seçimler konusunda Sayın Devlet Bahçeli yapmış olduğu her konuşmada zamanında yapılacağı söyleniyor. Hiçbir partimiz erken yapılacak diye heveslenmesin. Ordu merkezde de olmak üzere şu an 8 tane ilçenin Başkan ve yönetim kurulunu değiştirdik. Yerelde sağlamış olduğumuz bu birlikteliği genelde de sağlamış durumdayız. Bütün teşkilatlarımız ekip ruhuyla şu anda çalışmasına devam ediyor.

Genel merkezimizin oluşturmuş olduğu politika da sıkı sıkıya bağlı teşkilatçılarız. Bizim tek gayemiz Cumhur ittifakımızdır. Cumhur ittifakı bölünmeden zamanın yapılacak seçimlere birlikte emin adımlarla gidiyoruz. “                    

Eski günlere döneceğiz

Pandemi ekonomik yönde sadece Türkiye’yi etkisi altına almış değildir. Tüm dünya şu anda dar boğazda. Bu sıkıntı günler geride kalacak bizde eski günlerimize geri döneceğiz”diyerek sözlerini bitirdi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-