Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

KURTULMUŞ MÜJDELERLE GELİYOR

KURTULMUŞ MÜJDELERLE GELİYOR
31 Ocak 2017 - 15:25

148718-58602f588df1b

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, memleketi Ordu’da, anayasa değişikliği için yapılacak referanduma “Evet” kampanyasını, müjdelerle başlatacak.

Kurtulmuş, referanduma destek kampanyasını başlatmak üzere yarın Ordu’ya gelecek. İki gün boyunca Ordu’da olacak Kurtulmuş, il koordinasyon kurulu toplantısına başkanlık edecek ve belediye başkanlarıyla bir araya gelecek.

Sivil toplum ve basın yayın kuruluşlarının temsilcileriyle de toplantılar yapacak Kurtulmuş, esnaf ziyaretinde de bulunacak.

Anayasa değişikliği için yapılacak referanduma “Evet” kampanyasını partilileriyle birlikte başlatacak Kurtulmuş, değişikliğin Türkiye’ye neler kazandıracağını hemşehrilerilerine anlatacak.

Kurtulmuş, kentteki temasları sırasında Ordululara bazı müjdeler de açıklayacak. Ordu ekonomisine olumlu katkı sunması beklenen müjdelerin, ekonomik, kültürel, sosyal, turizm ve daha pek çok alana da yansımasının olması bekleniyor.

AK Parti hükümetleri döneminde önemli ölçüde hizmetlere kavuşan Ordu, Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş’un, kentten milletvekili olarak seçilmesinin ardından eğitimden sağlığa, ulaşımdan tarıma kadar pek çok alanda bu hizmetleri artırarak almaya devam etti.

İl genelinde artan eğitim yatırımlarıyla tekli eğitime geçişin hızlandığı Ordu’da, son iki yılda 80 milyon lirayı aşkın eğitim yatırımına imza atıldı.

Ordu’da, daha modern ve konforlu sağlık tesisleriyle sağlık hizmetlerinde kalite arttı, koğuş sisteminden konforlu oda sistemine geçildi. Yeni atanan uzman doktorlar ve hemşirelerle vatandaşların bu alanlardaki beklentileri de karşılandı. 2017 içerisinde de 800 yataklı büyük bir şehir hastanesinin inşaatına başlanması bekleniyor.

Ordu-Giresun Havalimanının çevre düzenlemeleri kapsamında, 18 milyon liralık proje hazırlandı. Proje, 2017 yatırım programına alındı. Ayrıca, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un girişimleriyle  Ordu-Giresun Havalimanı, 2017’de, A sınıfı seyahat acentelerine verilen uçak başı 6 bin dolarlık yakıt desteği kapsamına alındı. Bu teşvikle birlikte yerli ve yabancı turistlerin Ordu’ya ilgisinin daha da artması bekleniyor.

UGUR

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-