Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ünye’de Muhtarlar Bir Araya Geldi

Ünye’de Muhtarlar Bir Araya Geldi
07 Ağustos 2019 - 15:07

Ünye Muhtarlar Derneği istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Fevzi Çakmak Sosyal Tesislerinde gerçekleşen istişare toplantısına 40 tane mahalle muhtarı katıldı.

İstişare toplantısı Ünye Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Ekici’nin yaptığı konuşma ile başlarken, toplantı karşılıklı sohbet şeklinde gerçekleşti.

Seçimden Sonra İlk Toplantı

Seçimin ardından yeni seçilen muhtarlarla dernek olarak ilk kez bir araya geldiklerini ifade eden Başkan Ekici, “yeni seçilen arkadaşlarıma görevlerinin hayırlı olmasını diliyorum. Seçimden sonra Ramazan ayına girdiğimiz için bir araya gelme fırsatımız olmadı. Önümüzde fındık olduğu için bu boşlukta bir araya gelmek istedik” dedi.

Dernek Seçimi 2020 yılında

Ünye Muhtarlar Derneği’nin 2020 yılında yapılacağını ifade eden Başkan Ekici, “sokakta bazı söylentiler dolaşıyor. Bu söylentileri de dernek üyesi arkadaşlarımız değil derneğe üye olmayanlar ya da ihraç edilenler dillendiriyor. Buradan şunu ifade etmek istiyorum. Ben koltuk sevdalısı değilim. Seçimin ardından yönetime istifa dilekçemi sundum Başkanlıktan istifa etmek istedim ancak arkadaşlarımız olağan genel kurulumuza 1 yıldan az kaldığı için devam et dediler. Ben de genel kurula kadar görevi üstlendim. Genel kurulda bir arkadaşıma görevi devredeceğim. Genel kurulumuz 2020 yılının Mayıs ayında yapılacak” diye konuştu.

“Derneği Zor Günlerdern Bu günlere Taşıdık”

Ünye’de geçmiş yıllarda iki muhtarlar derneği olduğunu ifade eden Başkan Ahmet Ekici, “2014 yılına kadar Ünye’de iki muhtarlar derneği vardı. İki dernek de istediği performansı sergileyemiyordu. Biz yoğun çaba ve gayretle derneği bire düşürdük. Derneği kurduktan sonra kurucu başkan olarak görev yaptık. Bu güne kadar geldik. Bundan sonrada yapılacak genel kurula kadar üstlendiğim görevi sürdüreceğim. Ancak sokakta bazı söylentilerin ise yersiz olduğunu belirtmek istiyorum. Derneğimiz seçilmiş muhtarlardan ve dernek üyesi olan muhtar arkadaşlarımızdan oluşuyor. Bizden sonra da bu görevi yürütecek arkadaşlarımızın olduğunu biliyorum” dedi.

 

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-