Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

MİNÜBÜSÇÜLER MAĞDUR

MİNÜBÜSÇÜLER MAĞDUR
16 Ekim 2020 - 8:16

Koranavirüs’ün Türkiye’ye yayılmasının ardından iş yapamaz hale gelen minibüsçüler kısıtlamaların bir nebze olsun sona ermesiyle rahat bir nefes almışlardı. Ancak yüz yüze eğitim süresi kısıtlanması servisçilerin yoluna taş koydu.

Ünye S.S. 130 Nolu Motorlu Taşıtlar Kooperatif Başkanı Muzaffer Yıldıran gazetemize özel yaptığı konuşmada Öğrenci servis ücretinin az olduğunu ve korsan araçlıların çoğalması konusunda şikâyetlerini dile getirdi.  

  Ünye S.S. 130 Nolu Motorlu Taşıtlar Kooperatif Başkanı Muzaffer Yıldıran yaptığı konuşmada şunları ifade etti;

“Servis taşımacılığı yapan arkadaşlarımız belli bir noktadan sonra bırakmak zorunda kaldı. Bizler sadece servis yaptığımız için pandemi süreci bizleri baya etkiledi.  Köye giden gelen servis araçlarımızda yolcularımız için mask, ıslak mendil, kolanya ve dezenfektan veriyoruz. Şuan da yüz yüze eğitim sürecinde ise servis ile giden gelen öğrencilerimizde de aynı işlem yapıyoruz.

Servis ücretleri düşüktür.

Öğrenci servis ücretlerimiz %30 ve %20 derece düşüktür. Köy servis ücretlerine belli oranda bir zam geldi. Fiyatlarımız da bir sıkıntı yok, bu konuda oldukça rahatız.

Yolcularımızı alan korsan şoförler var.

Biz hem yolcu ağırlıklı hem de öğrenci servisliği yapıyoruz. Korsan taşımacılıkla ilgili oldukça büyük bir sıkıntımız var. Biz kendimize şoför bulmakta sıkıntı çekiyoruz. Vergi ödemeden ve özel araçlarla bizim güzergâhlarımızdan geçerek yolcularımızı alan şoförler var.  Biz bu konuda aşırı derece de mağduriyet içeresindeyiz. Biz Kolluk Kuvvetlerimize bildirdiğimizde bizlere aracın içeresinde ki insanların para vermediklerini söyledikleri zaman sistem gereği bir şey yapamayacaklarını söylüyorlar. Aşırı derece yolcu kaçakçılığı oluştu. Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-