Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

MİNİK ELLER TOPRAĞA DEĞECEK

MİNİK ELLER TOPRAĞA DEĞECEK
02 Mart 2020 - 13:15

Ünye’de “Minik Eller Toprağa Değiyor” Projesinin protokolü imzalandı.

Ünye Kaymakamlığı, Ünye Belediye Başkanlığı, Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Ünye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Ziraat Odası Başkanlığı tarafından “Minik Eller Toprağa Değiyor” Projesinin protokolü Yüceler Mevkii Seralarında imzalandı.

Protokolde projenin önemi hakkında yapılan konuşmalar şu şekilde oldu;

Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz: “Minik eller toprağa değiyor projemizle ilçemizde ilkokul öğrencilerimize bir sera doğa sınıfı kurmak hedeflenmektedir. Bu sera doğa sınıfında öğrencilerimiz tarımsal faaliyetler gerçekleştirecekler, ürünler ekecekler ve bakımlar çalışmalar yapacaklardır. Özellikle ata tohumu üzerinde çalışmalar yapacaklardır. Çocuklarımız burada toprak ve su ile buluşacak, yaparak ve yaşayarak öğrenmenin tadına varacaklardır. Sadece öğrencilerimizle değil veli ve öğretmenlerimize de bu kapsamda eğitimler verilecektir. Yıl sonunda ise burada hasat şenliği yapmayı planlıyoruz. Ben projede emeği geçen ve projeye katkı sağlayan herkese teşekkür ederim. ”dedi.

Ünye İlçe Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Ferda Yıldırım: “Çiftçi Eğitim Merkezi olarak deneme bahçelerimizde çiftçilerimize eğitimler veriyorduk. Şimdi de burada öğrencilerimizi tarımı ve toprağı sevdirme adına onları burada buluşturmanın mutluluğu içerisindeyiz. Sayın Kaymakamımız önderliğinde projede katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman: “Her geçen gün köyler boşalırken çiftçilerimize burada belki bir alt yapı oluşturacağız. Geçtiğimiz yıl Tohum Toprak Çocuk isimli projeyi duyduğumuzda çok heyecanlanmıştık ancak müfredattan kaynaklanan eksiklikler dolayısıyla gerçekleştiremedik. Bu proje de Ziraat Odasını gerçekten heyecanlandıran bir proje oldu. İnşallah bu proje kapsamında seralarımızda güzel ve verimli çalışmalar gerçekleştireceğiz. Ben projede emeği geçen ve projeye katkı sağlayan herkese teşekkür ederim. ”dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı: “Ünye’de Sayın Kaymakamımız önderliğinde ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün de desteklediği birçok projeyi birlikte hayata geçirdik. Bugün ise bu paydaşların içine Ziraat Odamızı ve İlçe Tarım Müdürlüğümüzü de katarak Ünye’de sosyal projelerin artmasına vesile oluyoruz. Bu proje ile çocuklarımıza hem tarımı hem de üretimi sevdirmek adına bir araya geldik. İnşallah burası Ünye’mizin gençlerine hayırlı olur.” dedi

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney: “Bizler Belediyemiz, Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Ziraat Odamız ve Tarım Müdürlüğümüz koordinasyonunda güzel projeler organize edip onları hayata uygulamaya çalışıyoruz. Biz çocuklarımıza uygun ortam sağladığımız zaman onların toprakla, taşla, ağaçla bir araya geldiklerinde ne kadar keyif aldıklarını görüyoruz. Biz bu gibi ortamlar sağladığımız zaman çocuklar tarımsal bir faaliyet ihtiyaç olduğunda bunu uygulayabilecek bilgiye sahip olacaklardır. Proje ile ata tohumları hem gelecek nesle aktarılacak hem de korunacaktır. Ben bu projede bizim yanımızda olan başta Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Bey’e, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve Tarım Müdürümüze, birçok konuda örnek faaliyetleriyle tarımın gelişmesinde her türlü imkân sağlayan Ziraat Odası Başkanımız Osman Bey’e teşekkür ediyorum.” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-