Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Tekintaş, Ünye’yi Ziyaret Etti

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Tekintaş, Ünye’yi Ziyaret Etti
17 Ekim 2018 - 17:53

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş Ünye’de bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Enver Yılmaz’ın istifasının ardından Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından Başkan seçilen Engin Tekintaş ilçelere yaptığı ziyaretleri Ünye ile sürdürdü. Bölgede Akkuş ve Çaybaşı ilçelerinin ardından bugün de İkizce ilçesini ziyaret eden Başkan Tekintaş İkizce’nin ardından Ünye’de bir dizi temaslarda bulundu.

Çöp ve Hayvan Barınağını inceleyen Tekintaş daha sonra Ünye Merkez Büyük Camii civarındaki esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Tekintaş daha sonra Ak Parti Ünye İlçe Başkanlığına daha sonra da Ünye Belediyesi’ni ziyaret etti.

Büyük Camii civarındaki esnaf ve vatandaşları ziyaretinde Organize sanayi konusuyla ilgili açıklama yapan Tekintaş konuşmasında şunları ifade etti;

Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı Engin Tekintaş: “Bu şehirde idareciler olarak en yetkili şahıslar bizleriz. İşin içerisinde valilik ve organize sanayi bölgemiz, bakanlığımız, ilçe belediyesi var. Orduya giderseniz Ordu Belediyesi var. Fatsa’ya giderseniz Fatsa Belediyesi var. Hepsi bu işin içerisinde ve tabi ki buradaki süreç ağır gitti. 2019 yılı bütçesi ile planlanıp bunların hepsi dikkate alınarak devam ediyor. Çünkü biz 1994 yılını yaşadık. Yaşamayanlar vardır belki ama paramızın değeri 1/3’e düşmüştü. Aynı durum 2001, 2007, 2013, 2015,2016 yıllarında da yaşandı. Tabi ki bu Cumhurbaşkanımızın önderliğinde tersine itildi ama neticede orada da bir problem yaşandı. 2018 gerekçeleri farklı durumda. Hepimizin bildiği gibi Türkiye yi bir saldırıyla susturma ve durdurma operasyonuydu. Bunu başaramayınca şimdi hedef şu; 2019 da daha planlı daha programlı hem biz hem devlet hem de ilgili olan birimleri inşallah organizelerin 3’ünüde sadece burayı demiyorum. Ünye, Fatsa, Altınordu olmak üzere hizlı hayata geçirme dönemi başlatıyoruz. Sanayiciler yer istedikleri zaman yatırım için geldiklerinde doğrusu yer gösteremiyoruz. Yer gösterebilmek için bu işin hızını arttırmamız lazım.” diye konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş daha sonra Ak Parti Ünye İlçe Teşkilatını ziyaret etti. Ziyarete Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ak Parti İlçe Başkan Vekili ve teşkilat üyeleri katıldı.

Ak Parti İlçe Teşkilatında açıklamalarda bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar şunları ifade etti;

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar: “Ben başkanımızı 1996 yılından beri tanıyorum. Şuanda üzerinde ağır bir sorumluluk var. Ben dirayetiyle, tecrübesiyle, güler yüzüyle, teşkilatçı yapısıyla bu sorumlulukların altında laikiyle kalkacağına olan inancım tamdır. Ünye her zaman teşkilatıyla ön plana çıkmış, çalışma sistemiyle hem ilimizde hem de Türkiye’de model olmuş olan bir ilçedir. Şuanda da teşkilatımız bu bilinç ve bilgi çerçevesinde çalışıyorlar. Ünye tarihiyle ve şuanki durumuyla çok değerli ve önemli bir şehirdir. Böyle bir şehre böyle değerli bir belediye başkanımızla beraber hizmet etmekten dolayı son derece mutluyum. Kendilerine görevinde üstün başarılar ileterek teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş: “Bugün geldiğimiz noktada Ordu ilinin 19 ilçesiyle beraber Büyükşehir Belediye Başkanı olarak hizmet sunmaya devam ediyoruz. Bugün sizlerle birlikte bu süreci yönetmek, geleceğe taşımak ve 31 Mart’a en iyi şekilde hazır olmak niyetiyle yollardayız. Ben milletimizin bize duymuş olduğu sevdanın, Ak Parti’nin millete vermiş olduğu hizmetten kaynaklandığını görmekten mutluluk duydum. Teşkilat olarak hepimizin ayrı düşünceleri olabilir ancak sizlerden tek isteğim birbirinizi kıracak, teşkilatımızın bütünlüğüne ve geleceğine zarar verecek hiçbir olayın içinde olmamanızı istiyorum.

Sözde Ekonomik Savaş Türkiye’yi Liderlikten Vazgeçirme Operasyonudur

Ak Parti’ye bu milletin, bu ülkenin ve bu dünyanın ne kadar ihtiyacı olduğu şu yaşanan 16 yıllık süreçte farkedilmiştir. Geldiğimiz noktada Türkiye’ye açılan en son ekonomik savaş ve bu savaşın gerekçesi Türkiye’nin zorda olduğundan değil, Türkiye’yi bir kilitlemeyle yeniden Dünya’da lider olma hayalinden vazgeçirme operasyonudur. Bu liderlik Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu ezilen ve zulme uğrayan milletleri kurtarma mücadelesidir. Bizim 31 Mart’ta hedefimiz şartlar ne olursa olsun doğrudan Ak Parti’nin geleceğine inşa edecektir. O güne şimdiden gece gündüz demeden hazırlık yapmak durumundayız.

Milletin Geleceğini İnşa Etmek İçin Hep Beraber Çalışacağız

Biz büyükşehir olarak nereye, ne zaman hizmet sunma noktasında hazır durumdayız. Bütün kurumlarla beraber bu milletin geleceğini beraberce inşa etmek zorunda olduğumuzun bilincindeyiz ve çalışmaya devam edeceğiz.Türkiye 16 yılda çok şey elde etti ve büyük bir gelişim yakaladı. Bu gelişim sürekli olmalıdır ve bu konuda hepimize çok iş düşmektedir. Ben bugün bizi Ünye’de ağırlayan herkese çok teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Ak Parti İlçe Teşkilatını ziyaretten sonra Ünye Belediyesi’ne ziyarette bulunan Tekintaş ve Çamyar konuşmalarında şunlar ifade etti;

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar: “Ünye’mizde hayvan barınağı ile ilgili girdik oradan Büyük Cami etrafındaki dükkânlarla ilgili Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz esnaflarımızın talebini hiç kırmaksızın yerine getirmiş oldu. Daha detaylı bir çalışma ve projelerle alakalı önümüzde ki günlerle alakalı neler yapabiliriz değerlendirmiş olduk yemekte Ünye Belediyesi Büyükşehir anlamında çalışma yürütmemiz gerekiyor, beraberce o bölgeyle ilgili devamında da hemşerilerimizi ziyaret ederek partimize geldik. Bütün esnaflarımızın kendisine ve partimize ilgi ve alakası yoğun bir şekilde devam ediyor kendilerini Ünye’de görmekten dolayı esnaflarımız son derece de memnun bizde memnunuz. Belediyemizle yaptığımız çalışmalar var teşekkür ediyoruz kendilerine. Zamanın çok kısa olduğunu ve bütçenin dar olduğunu biliyoruz. Bizim bütçemizle Türkiye’nin bütçesi bakıldığında birbiriyle eşgüdümlü, onun ne kadarını kısa süre içinde aktarabiliriz, nerelere dokunabiliriz konuşmuş olacağız iyi niyet çerçeve içeresinde yapılan bir çalışmadır.” diye konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş: “Burada, Ünye’de olmak güzel özellikle gezi noktalarımız değerlendirme noktalarımız Ünye’nin bir fotoğrafı ve özeti gibi doğrusu şimdi burada bir değerlendirme yaparak genel olarak ne yaptık? Ne yapıyoruz? Ve planlama nedir? Konuşacağız 2019 dan sonra ki süreçte de o 5 yıllık deneyimde de nasıl geçirmek gerektiği konusunda  yaptıklarımıza bakarak ne yapmamız gerektiğini dikkate alıp bir hazırlık bir planlama çalışmasına devam edeceğiz. Biliyoruz ki bizim Ünye ilçemiz hem ekonomik yönüyle hem siyasete katkısıyla yönüyle hem özellikle Ünye Belediye hizmetleri yönüyle kendisiyle yarışan bir yer dolasıyla böyle bir ilçemizde bizde bugüne kadar yaptıklarımızın daha fazlasını yaparak katkı sunmaya devam etmemiz gerektiğini farkındayız. Bu çerçevede de özellikle sadece teşkilatlar değil onun dışında da gönül dostluğu olarak bizimle beraber gönül geçirdiğimiz kardeşlerimizle teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Ziyaretlerin ardından Başkan Tekintaş ilgili Büyükşehir Daire Başkanları ve Ünye Belediyesi’nin birim müdürleriyle Ünye Belediyesi’nde bir toplantı yaptı. Toplantıda Ünye’de yapılan ve yapılması gereken çalışmalar masaya yatırıldı.

 

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-