Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

MIDI RESTORAUNT’I YENİDEN TURİZME KAZANDIRAN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

MIDI RESTORAUNT’I YENİDEN TURİZME KAZANDIRAN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR
24 Kasım 2020 - 2:49

Ordu Büyükşehir Belediyesi, ilimizin kent hafızası olan iki iskelenin büyük olanını ve üzerinde yıllardır hizmet veren ve son 4 yılda kaderine terkedilen Ordunun sempolu tesisi tekrar turizme kazandırmak için çalışma başlattı.

Altınordu ilçesinde sahil kenarında bulunan ve yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olan iskele bölge halkının sağlığı ve güvenliği için tehlike arz ediyordu. Konuya duyarsız kalmayan Büyükşehir Belediyesi, tarihi iskeleyi şehrin hafızasında kalan ve ilin simgesi görünümündeki haline kavuşturmak için kolları sıvadı.

İskele üzerinde yıllardır Ordu turizmine hizmet veren mıdı restoran için geri sayım başlarken,işletme sahibi Vedat karaman Büyükşehir başkanı hilmi gülere tesekkür etti.

Ordu’da marka olmuş tarihi mekana sahip çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’e ve ekibine teşekkür eden Karaman konuşması söyle;

“Ordu’da turizm gerçekten sıkıntı yaratıyor. Ordu’da Mıdı Restoran’ın yıkımı gerçekleşti. 50 yıldır kapalı olan bir mekânın geçmiş dönem görevden alınan Belediye Başkanı mühürleyerek kapatmıştı. Mıdı Restoranın solüsyona uğrayarak yıpranmasından dolayı çürük olduğu tespit edildi. Mıdı restorandın vermiş olduğu bir savaş da vardı. Adalet geçte olsa sağlanıyor. Hukuku’nu yok sayan hakkı olan kişilerin isteklerine boyun eğmedik ve mücadelemizi sürdürerek bu günlere geldik. Bugünlere gelmemize emeği geçen halkımıza teşekkür ederiz. Ordu Büyükşehir Bakanımız Sayın Hilmi Güler, adil yönetimi Ordu’yu olduğu gibi bizimde gelecek günlerde ki umudumuzu yeşertti. 50 yıllık aradan sonra bakanımızın direktleri doğrultusunda Mıdı yeniden turizme kazandırılacağı için mutluyuz. Ordu ve turizm için betonlaşan bir Ordu yerine, insanların mutlu olduğu bir Ordu yarattığı için Hilmi Başkanımıza teşekkür ediyoruz.

1967 yılında kurulan Mıdı Restoran 25 kişi ve 1154 sigortalı giriş-çıkış yapan, 25-30 kişiyi emekli yapan bir işletmeydi. Bu süreçte kapana ve 25-30 kişi ekmeksiz kalan bir çevre kaldı. Sadece çalışanların değil bizlerinde zor durumda kaldığı bir durumdaydık. Burs verdiğimiz öğrencilerin hayatlarıyla oynandı.” Dedi.        

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-