Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

MHP’Lİ VEKİLİN NİYETİ NE?

MHP’Lİ VEKİLİN NİYETİ NE?
06 Eylül 2019 - 3:57

MHP’nin kabına sığmaz hoyrat vekili Cemal Enginyurt AK Parti ile MHP arasında krize neden oldu.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt AK Parti ve özellikle Numan Kurtulmuş’a eleştirilerini ağırlaştırarak devam ediyor.

KAMUOYU CUMHURİTTİFAKINI YIKMAK İÇİN CEMAL ENGİNYURT MI SEÇİLDİ ANLAMIŞ DEĞİL

AK partili ikinci adamı konumundaki Numan Kurtulmuş’u hedef alan açıklamalarını her geçen gün dozajını artırarak devam eden vekil Enginyurt ister istemez Cumhur ittifakının kaderi ile oynuyor.

Helede Ak parti’de ki çatlak seslerin yükseldiği ve partiyi bölme çalışmaları içine girmek için boşluk kollayanların olduğu su sıralarda ,adeta bu tavırları ile muhalif Akplilerin ekmeğine yağ süren hareketler içinde olan Enginyurt’un , Kurtulmuş’u hedef alması  kamuoyunda oldukça manidar karşılandı.

HALBUKİ GÖREVDEN EL ÇEKTİRİLEN AKP BELEDİYE BAŞKANI YILMAZ İLE ARASI İYİYDİ

Ordu’da ismi birçok spekülasyona karışan ve bu nedenle  görevden el çektirilen Ak partili Eski Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ile iyi ilişkileri bilinen MHP milletvekili Cemal Enginyurt,un Numan Kurtulmuş üzerinden AK Parti’ye salvolara başlaması pek hayra alamet değil.

O dönemde adeta Yılmaz’ın sözcüsü konumda olan ,hatta seçim çalışmalarında iftar yemeklerinin Ak partili bir belediye başkanı Enver Yılmaz tarafından verildiği sokakta konuşulan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt,Yılmaz’a vefalı ,Ak partiye ise vefasız çıktığı şeklinde yorumlarda yok değil.

ENGİNYURT’UN AK PARTİYE İLK VURUŞU DEĞİL

Bir çok kez parti genel merkezi tarafından uyarıldığı  iddia edilen Cemal Enginyurt yaratmış olduğu partiler arası kaosa ,bir çok kesim  bilerek ve kasten  yapılmış gözü ile bakarken,Enginyurt’a akıl sır erdirilemiyor.

Hatırlanacağı gibi çok kısa zaman önce de AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Hamarat’a küfür eden Enginyurt, yine iki parti arasında soğuk rüzgarların esmesi ne neden olmuştu.

Bir diğer olay ise,Cemal Enginyurt’un “Ak Parti için durum 31 Mart’ta hiç de iyi görünmüyor”açıklamasına MHP lideri Devlet Bahçeli, tepki göstermiş ‘’partiyi bağlamıyor diyerek  milletvekiline sahip çıkmamıştı.

Ve son olarak Ak parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’u hedef alan paylaşımlar yapması kendi adına son damla oldu.

ENGİNYURT UYARILDI İDDİASI

Kamuoyundan ve siyasi çevrelerden oldukça fazla tepki çeken açıklamalar sonrası toplumun bir çok kesiminden Kurtulmuş’a destek mesajları paylaşıldı.

Destek amaçlı paylaşımlar neticesinde sosyal medyada hit olan Kurtulmuş’un aksine MHP vekili  Enginyurt’un parti genel merkezine çağrıldığı ve uyarıldığı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

VEKİL ENGİNYURT ŞAŞIRTIYOR

Her ortamda Cumhurbaşkanına methiyeler dizen,ama onun kurduğu Ak partiye muhalefetten daha ağır eleştiriler içersine giren MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un bu hareketleri ‘’bu ne perhiz ne lahana turşusu’’ dedirtiyor.

PEKİ YA ENGİNYURT NE YAPMAK İSTİYOR?

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-