Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

MHP’DEN MALİ MÜŞAVİRLERE ZİYARET

MHP’DEN MALİ MÜŞAVİRLERE ZİYARET
24 Şubat 2021 - 23:13

ORDU MHP İL BAŞKANI NACİ ŞANLITÜRK VE YÖNETİM KURULU ÜYELE; 32. VERGİ HAFTASI VE 1-7 MART MUHASEBE HAFTASI NEDENİYLE ORDU MALİ MÜŞAVİRLER ODASI’NA ZİYARETTE BULUNDU.

MHP İl Başkanı Naci ŞANLITÜRK ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri Vergi Haftası ve 1-7 Mart Muhasebe Haftası Münasebetiyle Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır BAŞ’ı Makamında Ziyaret Etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır BAŞ; Yapmış olduğunuz ziyaret nedeniyle şahsım ve meslektaşlarım adına teşekkür ediyorum. Bugünlerde meslek camiamızın ve iş dünyamızın yaşadığı bir sorunu sizlerle paylaşmak istiyorum. 56486 sayılı yasa ile 51 ile getirilen %6 teşvik yasasının uzamasını iş dünyası bekliyor. Çalışan başına 214 liralık kişi başı destek. Sayın Cumhurbaşkanımız bunu geçen yıl 23 Şubat’ ta uzatmıştı, bugün 24 Şubat oldu henüz uzama gelmedi. Camiamız uzama konusunda olumlu olumsuz bir açıklama bekliyor. Bu konuda bir girişim, bir açıklamayı iş dünyası İle birlikte biz Mali Müşavirlerde bekliyoruz.

Mali müşavirlerin sorunları var, sizde yakından biliyorsunuz bunları, en önemlisi ben bunu görüyorum sayın başkanım, Pandemi de 11 Marttan bu yana evine gidemeyen, kısıtlamadan muaf tutulan beyannameleri hazırlayan bir meslek grubuyuz, yaklaşık olarak 3 milyon kişinin Kısa Çalışma Ödeneğinin başvurularını biz Mali Müşavirler olarak yaptık, tabiki iş veren aydına yapıyoruz, devletimiz para veriyor ama, o formları, bildirgeleri hazırlayan, iş veren adına gönderen muhasebecilerdir. Memleketimize hizmet ediyoruz bu yüzden biraz onure edilmek desteklenmek istiyoruz, bu konuda duygusal desteklerde bizler için önemli özellikle bunu ifade etmek istiyorum. Bir diğer konu Arabuluculuk konusu bu konuda dünya uygulamalarına bakalım diyoruz, dünya uygulamalarında arabuluculuk nasıl uygulanıyorsa bizde de o şekilde uygulansın. Biz işçi-işveren ve ticari uyuşmazlıklarda Mali Müşavirlere bu alanın açılmasını istiyoruz.

Camiamız bir başka talebi de KDV İndirimi bekliyor, kamusal bir hizmet veriyoruz, mesleğimiz kamusal bir hizmet, işlediğimiz suçlarda devlete memurları gibi yargılanıyoruz. Devlet egemenlik gücünü bize devrediyor ve vergiyi biz oluşturuyoruz, bu konuda pozitif bir ayrımcılık bekliyoruz, bunlar bizim için çok önemli konular. Ayrıca mesleki sorunlarımız İle İlgili hazırladığımız bir dosyamız var. Onu size meslektaşlarım adına teslim ediyorum. Ve yapmış olduğunuz bu nazik ziyaret için teşekkür ediyorum”Dedi.

Ordu MHP İl Başkanı Naci ŞANLITÜRK; Çok değerli başkanım öncelikle misafir ettiniz ağırladığınız için çok teşekkür ediyorum. Muhasebeci Mali Müşavirler olarak ülkemizin ekonomisin en büyük kaynağı olan vergileri sizler oluşturuyorsunuz. Verginin toplanması adına çok kutsal bir görev yapıyorsunuz.  Vergisi ödenmiş kazanç kutsal kazançtır. Hakkaniyet içerisinde oluşturmuş olduğunuz bu vergiler ile devletimiz, milletimize hizmet ediyor. Verginin toplanması adına çok kutsal bir görev yapıyorsunuz. Mükelleflerin olduğu gibi siz Mali Müşavirlerinde sorunları var. Bu sorunlar konusunda verdiğiniz dosyayı ve ilettiğiniz sorunları yönetim kurulumuz ile yakından takip edip Genel Merkezimize ileteceğiz. En kalbi duygularımla vergi haftanızı ve 1-7 Mart Muhasebe Haftanızı kutluyorum. Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-