Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

MHP’de kongre süreci başlıyor.

MHP’de kongre süreci başlıyor.
17 Eylül 2020 - 22:54

Milliyetçi Hareket Partisi’nde kongre süreci başlıyor. MHP Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk, Ordu’da ilçe kongrelerine 26 Eylül’de Ulubey’de başlayacaklarını söyleyerek, kongrelerin pandemi kurallarına uygun yapılacağını söyledi.

14 Mart 2021’de Milliyetçi Hareket Partisi 13. olağan büyük kurultayı gerçekleşeceğini söyleyen Şanlıtürk, “MHP Ordu il teşkilatı olarak genel başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeliye olan bağlılığımız ve sadakatimiz tamdır. Türkiye’deki tüm teşkilatlarımızın olduğu gibi Ordu il teşkilatı olarak bizim de büyük kurultaydaki tek adayımız muhterem Genel başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçelidir.”

MHP’de kongre sürecinin Samsun İlkadım ilçesiyle başladığını hatırlatan Başkan Naci Şanlıtürk, “Partimizi büyük kurultay sürecine hazırlama noktasında Ordu il teşkilatı olarak ilçe kongrelerimizi 26 Eylül 2020 tarihinde Ulubey ilçemizden başlatıyoruz. Kongrelerimiz büyük bir heyecan ve kararlılık içerisinde gerçekleşecektir. MHP’nin Türk siyasetindeki etkin sorumlu ve yapıcı rolünden rahatsız olan çevrelerin tahriklerine kapılmadan, kongreler sırasında hiçbir taşkınlık ve disiplinsizliğe asla meydan ve izin verilmeyecektir.”

Kongrelerin Merkez Yürütme Kurulu’nun aldığı kararlar doğrultusunda tam bir disiplin içerisinde gerçekleşeceğinin altını çizen Şanlıtürk, “Maksatlı olarak oluşturulabilecek herhangi bir fitne ve fesada asla müsaade edilmeyecektir. Kongrelerimiz ülkemizde yaşanan Pandemi kurallarına riayet edilerek gerçekleşecektir. Bu manada yapılacak kongrelere delegelerimizin haricinde herhangi bir seyirci alınmayacaktır. Sosyal mesafe kurallarına riayet edilecektir. Tarihten bugüne kadar gelen Türk milliyetçiliğinin yıkılmaz kalesi Milliyetçi Hareket Partisinin 51 yıllık dava geleneğine sahip olan teşkilatlarımızın kongrelerinin de bir bayram ve şölen içerisinde gerçekleşeceğine inanıyorum. Görev alacak arkadaşlarımı şimdiden tebrik ediyorum. Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümüne partimizi taşıyacak olan arkadaşlarımızı şimdiden kutluyorum. Allah bahtımızı yolumuzu açık etsin. Ne mutlu türküm diyene.”

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-